در شماره امروز معرفی‌ فیلم‌های روی پرده سینماهای ایران به فیلم «آخرین تولد» ساخته نوید محمودی و تهیه کنندگی جمشید محمودی می پردازیم.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، فیلم سینمایی «آخرین تولد» چهارمین فیلم بلند نوید محمودی در مقام کارگردان است که روز چهارشنبه 18 مرداد ماه در 196 سالن سینمای ایران اکرانش را آغاز کرده است. این فیلم با نام قبلی «سقوط کابل» مقابل دوربین رفته بود و تولید آن مصادف بود با روزهای ابتدایی به روی کار آمدن حکومت طالبان در افغانستان. فیلم سینمایی «آخرین تولد» تا لحظه نگارش این مطلب و پس از گذشت ده روز از آغاز اکران حدود دو میلیارد تومان فروش داشته است.

داستان این فیلم سینمایی در زمانی که طالبان به قدرت بازگشته‌اند، آغاز می‌شود. در شهر کابل که پر از نگرانی و هراس است، محمد پدر خانواده سعی دارد تا زندگی طبیعی خود را در دورانی که طالبان در آن حکومت دارند، حفظ کند.

در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون الناز شاکردوست، پدرام شریفی و شیدا خلیق ایفای نقش می‌کنند. این فیلم محصول سال 1400 است و بنا بود در جشنواره همان سال حضور داشته باشد ولی به دلیل آماده نبودن محصول نهایی از شرکت در جشنواره انصراف داد.

شرکت فیلمیران پخش فیلم سینمایی «آخرین تولد» را برعهده دارد. تهیه کنندگی این فیلم سینمایی بر عهده جمشید محمودی است. چندی پیش سریال پرطرفدار و پر مخاطب «پوست شیر» به کارگردانی و تهیه کنندگی برادران محمودی از پلتفرم فیلم‌نت عرضه شده بود.