«آواتار: راه آب» به کارگردانی جیمز کامرون به‌زودی به ششمین فیلم تاریخ سینما با فروش جهانی بالاتر از دو میلیارد دلار تبدیل خواهد شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز به نقل از هالیوود ریپورتر، فروش خوب تازه‌ترین ساخته جیمز کامرون کماکان ادامه دارد. این در حالی است که با اکران فیلم‌های تازه، رقابت برای کسب رتبه‌های بعدی جدول فروش جدی‌تر شده است. یکی از فیلم‌هایی که عملکرد خوبی در گیشه‌ها داشته «مردی به‌نام اُتو»، کمدی-درام مارک فورستر با بازی تام هنکس است که با اکران در 3 هزار و 802 سالن در آمریکا به فروشی معادل 15.3 میلیون دلار در آخر هفته دست یافته است. این فروش، بالاتر از انتظار اولیه‌ای است که از فیلم می‌رفت. تعداد سالن‌های این فیلم، که ابتدا به‌شکل محدود در انتهای سال 2022 اکران شده بود، افزایش یافته و به‌نظر می‌رسد «مردی به‌نام اُتو» توانسته رضایت تماشاگران را جلب کند.

فیلم اکشن «هواپیما» با بازی جرارد باتلر، در حالی در جدول فروش هفتگی پشت سر فیلم مارک فورستر قرار گرفت که شاید کمتر کسی چنین انتظاری داشت. این فیلم با فروش 12 میلیون دلاری در 3 هزار و 23 سینما به کار خود در این آخر هفته پایان داد.

این دو فیلم در حالی برای کسب رتبه‌های چهارم و پنجم جدول فروش هفتگی با هم رقابت داشتند که رتبه اول کماکان در اختیار «آواتار: راه آب» به کارگردانی جیمز کامرون قرار دارد که این هفته 40.6 میلیون دلار به فروش خود در آمریکا اضافه کرد تا فروش داخلی‌اش در مجموع به 572.4 میلیون دلار برسد.

مجموع فروش «آواتار: راه آب» در سطح جهان به 1.9 میلیارد دلار رسید تا این فیلم تا همین الآن رتبه هفتم پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینما را در اختیار داشته باشد. جایگاه «آواتار: راه آب» به زودی و با گذر از آمار فروش «مرد عنکبوتی: راهی به خانه نیست» به رتبه ششم ارتقا خواهد یافت و، با ادامه این روند، به‌نظر می‌رسد که تازه‌ترین ساخته جیمز کامرون به‌زودی به ششمین فیلم تاریخ سینما تبدیل خواهد شد که از فروش جهانی دو میلیارد دلار عبور کرده است. فروش این فیلم خارج از مرزهای آمریکا 1.33 میلیارد دلار بوده است که فروش 211.8 میلیون دلاری در چین را در بر می‌گیرد. این آمار، بهترین فروش یک فیلم هالیوودی در چین از ابتدای دوران همه‌گیری کرونا است.

در هفته‌ای که گذشت، پس از فیلم جیمز کامرون، فیلم ترسناک «مگان» و انیمیشن «گربه چکمه‌پوش: آخرین آرزو» در رتبه‌های دوم و سوم جدول فروش هفتگی سینماهای آمریکا قرار گرفتند.