با ما همراه باشید
اخبار / 1 تیر 1402 / ۱۰:۴۴
منتقدان در مورد فیلم «استادباغبان» چه گفته‌اند؟

اثری‌ارزشمندبرای‌تماشاگرِ باهوشِ‌سینما

به مناسبت عرضه فیلم «استادباغبان» با زیرنویس فارسی در فیلم‌نت، نگاهی به چکیده نظر منتقدان در مورد این فیلم انداخته‌ایم.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم «استاد‌باغبان»از جمله فیلم‌های مطرح امسال سینمای آمریکا است که به‌تازگی با زیرنویس فارسی در دسترس کاربران پلتفرم فیلم‌نت قرار گرفته است. «استاد‌باغبان» از محصولات 2022 سینمای آمریکا است و کارگردانی آن بر عهده سینماگر سرشناس پل شریدر است که در کارنامه خود نگارش فیلم‌نامه «راننده‌تاکسی» را دارد .جوئل اجرتون و سینگورنی ویور از جمله بازیگران فیلم«استاد‌باغبان» هستند.

این درام ماجرایی، داستان باغبان حرفه ای است که مراقبت از باغی بزرگ را برعهده دارد که متعلق به فرد مرموز و ثروتمندی است. در این میان اتفاق‌های رخ می‌دهد که با‌غبان باید آنها را حل کند.

به مناسبت عرضه فیلم «استاد باغبان» در فیلم‌نت، نگاهی به چکیده نظر منتقدان در مورد این فیلم انداخته‌ایم.

لو توماس منتقد «امپایر» درباره جدیدترین اثر فیلمنامه نویس «راننده تاکسی» نوشت: پل شریدر درباره مردان متخاصم جامعه آمریکای مدرن یک بررسی و کندوکاو قانع کننده دیگری ارائه داده است. «استاد باغبان» اثر جدید این کارگردان و فیلمنامه نویس، ضرب‌آهنگ آرام و با طمانینه ای دارد با این حال ضربات عالی و ممتاری نیز به مخاطب وارد می کند. فیلم یک اثر ارزشمند برای تماشاگر باهوش سینما است.

مورتادا اِلفادل منتقد «آوی کلوب» درباره «استاد باغبان» نوشت: این فیلم به اندازه کافی ویژگی ها و بازی های منحصر به فرد دارد تا به عنوان یک فیلم خوب شناخته شود. با این حال این فیلم در میان سه گانه خاص «رستگاری» کمترین توفیق را داشته است.

لیندسی بار منتقد «آسوشیتدپرس» نوشت: در فیلم، ایده های زیادی وجود دارد که به نظر نمی رسد به چیز منسجمی منتهی شود، با این وجود لحظات لذت بخش مخصوص به خودش را نیز دارد.

اودی هندرسون منتقد «بوستون بلاب» که یکی از مخالفان سرسخت این جدیدترین ساخته پل شریدر است، درباره فیلم نوشت: «استاد باغبان» سومین فیلم از سه گانه رستگاری نویسنده و کارگردان سینما پل شریدر است. این مجموعه شامل «اولین اصلاح شده» (2017) و «شمارنده کارت» (2021) است و متأسفانه باید گفت این سه گانه با بدترین اثر خود به پایان می رسد، روایتی کند و طاقت فرسا که هدفش برانگیختن مخاطب است با این حال هیچ کاری جز خسته کردن مخاطب ندارد.

جاستین چانگ منتقد «لس آنجلس تایمز» نوشت: مانند بسیاری دیگر از آثار شریدر امکان رستگاری در این فیلم وجود دارد و این موضوع بر کلیت فیلم سایه افکنده است، با این وجود برای اولین بار در سه گانه رستگاریِ این فیلمساز، این امکان به گونه ای حل و فصل می شود که به نظر می رسد به طور کامل بررسی نشده و به نتیجه نرسیده است.

لیندا ماریک منتقد «جِویش‌کرونیکل» نیز درباره فیلم چنین نوشت: ای کاش «استاد باغبان» به جای تکیه بر برخی ایده های نصفه نیمه درباره مردانگی، نژاد و عاشقانه های همراه با فاصله سنی، هوش و شجاعت آثار قبلی پل شریدر را داشت.

محمدامین شکاری

فیلم «استاد باغبان» را می‌توانید اینجا تماشا کنید.

تبلیغات
مشتاق دیدنتان هستیم
محصولات فیلمنت

کلیه‌ی حقوق مادی و معنوی فیلم‌نت نیوز متعلق به شرکت «پارس فیلم‌نت» است.