به گزارش فیلم‌نیوز، در قسمت سوم سریال «آفتاب‌پرست» به کارگردانی برزو نیک‌نژاد، جمال پورشه بعد از اینکه می‌فهمد همه او را به عنوان یک فرد مذهبی که باعث دستگیری یکی از عوامل باند فساد اقتصادی شده می‌شناسند، سعی می‌کند در رفتار و منشش تغییر ایجاد کند.

در سکانسی جمال پورشه را در حالی می‌بینیم که از روی تخت بیمارستان به صحبت‌های کارشناس مذهبی برنامه «سمت خدا» گوش می‌دهد و یادداشت برمی‌دارد. کارشناس درحال صحبت درباره ازدواج و تکمیل نیمی از دین است و جمال بلافاصله به سربازی که کنارش ایستاده می‌گوید چرا ازدواج نمی‌کند تا نیمی از دینش کامل شود.

الگوبرداری از صحبت‌های کارشناس مذهبی تلویزیون برای تغییر رویه و فرو رفتن در قالب یک فرد مذهبی، اتفاقی است که پیشتر نمونه‌اش را در فیلم «مارمولک» دیده بودیم.

در فیلم کمال تبریزی، رضا مارمولک بعد از فرار از بیمارستان به خانه دوستش می‌رود. او تلویزیون را روشن می‌کند تا رضا بتواند صحبت‌های یک کارشناس مذهبی را بشنود و الگو بگیرد. صحبت‌های کارشناس درباره اینترنت و چت و … به نظر رضا خیلی عجیب می‌آید و دوستش می‌گوید بهتر است مثل آخوند‌های معمولی صحبت کند و بعد کانال را عوض می‌کند. در کانال دیگر کارشناسی مذهبی را می‌بینیم که درحال صحبت درباره فیلم «پالپ فیکشن» است.

برزو نیک‌نژاد به عنوان ادای دین به کمال تبریزی برای شروع تغییر و تحول شخصیت سریالش سراغ آن سکانس رفته است.