منتقدان نظرات خود درباره فصل اول سریال «آخرین بازمانده از ما» را منتشر کردند و نمرات بسیار خوبی به این اثر داده‌اند. این سریال را هم‌اکنون می‌توانید در پلتفرم فیلم‌نت تماشا کنید.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، اولین فصل از سریال «آخرین بازمانده از ما» (The Last of Us)  ۹ قسمت دارد که توسط نیل دراکمن و کریگ مازین ساخته شده‌اند. در این سریال، پدرو پاسکال و بلا رمزی نقش جوئل و الی را به تصویر می‌کشند که باید در دنیایی آخرالزمانی با زامبی‌ها مبارزه کنند.

با افزایش تعداد نقدهای منتقدان در وبسایت راتن تومیتوز از ۳۶ نقد به ۸۲ برای فصل اول سریال «آخرین بازمانده از ما»، امتیاز این سریال از ۹۷ به ۹۸ درصد افزایش داشته است. در وبسایت متاکریتیک نیز امتیاز این سریال از ۸۲ به ۸۴ از صد افزایش پیدا کرده و این در حالی است که تعداد نقدهای آن از ۱۸ به ۳۶ نقد رسیده است.

فصل اول سریال «آخرین بازمانده از ما» توانسته با کسب امتیاز ۹۸ درصد در وبسایت راتن تومیتوز از دیگر اقتباس‌های ساخته شده از بازی‌های ویدیویی پیشی بگیرد و امتیاز بالاتری داشته باشد. همین آن را به بهترین اقتباس از بازی‌های ویدیویی بر اساس امتیاز راتن تومیتوز تبدیل کرده است. در ادامه نظر برخی از منتقدان برتر در مورد این اثر را مشاهده می‌کنید.

نظر منتقدان درباره سریال «آخرین بازمانده از ما»:

راتن تومیتوز | ۸۲ نقد – امتیاز ۹۸ درصد

متاکریتیک | ۳۶ نقد – امتیاز ۸۴ از صد

The Daily Beast 100/100 (منتقد: نیک شاگر)

سریال «آخرین بازمانده از ما» همان اندازه که به بازی‌ها وفادار است، قانع‌کننده و مهیج نیز به نظر می‌رسد و اقتباسی کاملاً پیروزمندانه به شمار می‌رود که از آن می‌توان به عنوان بهترین اقتباس از بازی‌های ویدیویی در تاریخ یاد کرد. این سریال به طور همزمان آشنا و اوریجینال احساس می‌شود و پر از اکشن و صحنه‌های غم‌انگیز است. به نظر می‌رسد که شبکه اچ‌بی‌او اثر بزرگ بعدی خودش را پیدا کرده است.

Collider 100/100 (منتقد: راس بونیم)

نیل دراکمن و کریگ مازین این داستان فراموش‌نشدنی را بسیار غنی‌تر و تأثیرگذارتر کرده‌اند و این فرصت را در اختیار ما قرار داده‌اند که فراتر از بازی‌ها در کنار این کاراکترها باشیم. این سریال موفقیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود و در جهانی پر از تاریکی،‌ دراکمن و مازین به ما نوری را نشان دادند که باعث شده این داستان قدرتمند شود.

Radio Times 100/100 (منتقد: راب لین)

سریال «آخرین بازمانده از ما» بهترین اقتباس از بازی‌های ویدیویی به شمار می‌رود و به نوبه خودش نیز سریالی عالی محسوب می‌شود.

Empire 100/100 (منتقد: جان نوجنت)

بدون شک، سریال «آخرین بازمانده از ما» بهترین اقتباس از بازی‌های ویدیویی در تاریخ است، اقتباسی که داستان‌های بازی‌ها را گسترش می‌دهد و در عین حال، به مرکزیت احساسی آن وفادار باقی می‌ماند. همانند خود بازی، این سریال نیز یک شاهکار است.

Paste Magazine 95/100 (منتقد: تری ترونز)

کاراکترهای قانع‌کننده در کنار نقش‌آفرینی‌های خیره‌کننده بازیگران و همچنین داستانی فوق‌العاده و احساسی سبب شده تا سریال «آخرین بازمانده از ما» الگوی بسیار مناسبی برای دیگر اقتباس‌ها از بازی‌های ویدیویی باشد.

The Hollywood Reporter 80/100 (منتقد: دن فینبرگ)

قسمت سوم سریال «آخرین بازمانده از ما» آن را از یک اثر ترسناک به اثری خاص ارتقاء می‌دهد. گرچه هم‌اکنون نیز این اثر فوق‌العاده است اما اندکی فضای بیشتر برای پرداختن به ماهیت انسان، می‌توانست عمق بیشتری به این سریال بدهد.

نیل دراکمن و کریگ مازین این داستان فراموش‌نشدنی را بسیار غنی‌تر و تاثیرگذارتر کرده‌اند و این فرصت را در اختیار ما قرار داده‌اند که فراتر از بازی‌ها در کنار این کاراکترها باشیم. این سریال موفقیت بسیار بزرگی محسوب می‌شود و در جهانی پر از تاریکی،‌ دراکمن و مازین به ما نوری را نشان دادند که باعث شده این داستان قدرتمند شود.

Variety 80/100 (منتقد: دنیل داداریو)

سریال «آخرین بازمانده از ما» روی سکانس‌های اکشن تکیه کرده تا ماهیت عجیب و غریب این افراد آلوده را به نمایش بگذارد. ولی در زیر همه این هرج و مرج، پیوندی بین جوئل و الی در حال شکل‌گیری است و مطمئناً با نقش‌‌آفرینی درخشان پدرو پاسکال و بلا رمزی و نویسندگی خوب، این پویایی بین دو شخصیت می‌تواند پر از احساسات و زندگی باشد.

Entertainment Weekly 67/100 (منتقد: دارن فرانیک)

دامنه سریال بسیار وسیع و گسترده است اما یکی از دو مقدمه ابتدایی قسمت اول بی‌هدف به نظر می‌رسد. با این حال، اکشن‌ها بسیار خوب و عملی هستند. برخی از صحنه‌ها دقیقاً مشابه بازی‌ها ساخته شده‌اند اما برخی از موارد، کاملاً با بازی‌ها متفاوت هستند.

منبع: گیمفا