دبیرخانه چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر از تعویق در اعلام اسامی فیلم‌های بخش سودای سیمرغ این دوره از جشنواره خبر داد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در حالی که بر اساس گاه‌شمار مندرج در فراخوان این دوره از جشنواره، قرار بود پنجشنبه ۱۵ دی ماه اسامی فیلم‌های بخش رقابتی سودای سیمرغ جشنواره اعلام شود، این امر به تعویق افتاد.

دبیرخانه جشنواره چهل و یکم اعلام کرد: با توجه به شرایط کشور در ماه‌های گذشته که روند تولید آثار سینمایی را با تأخیر همراه کرد، بنابر درخواست برخی از صاحبان آثار مبنی بر اختصاص زمان بیشتر جهت تحویل نسخه نهایی فیلم، با موافقت دبیر جشنواره این زمان تمدید شد.
با پایان کار هیأت انتخاب جشنواره، اسامی اعضای این هیات به همراه فیلم‌های بخش سودای سیمرغ اعلام خواهد شد.

اعلام این خبر در حالی است که در یکی از بندهای فراخوان چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر (که در تاریخ 19 تیر 1401 منتشر شد) چنین آمده بود: «تهیه‌کنندگان فیلم‌های منتخب، باید حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۲۵ نسخه نهایی فیلم با زیرنویس انگلیسی و استاندارد فنی نمایش (DCP)، عکس‌های صحنه و کارگردان، پوستر، تیزر و یا حداکثر سه دقیقه از فیلم خود را برای استفاده تبلیغاتی در رسانه‌ها، به دبیرخانه تحویل دهند.»

با توجه به این‌که در همان فراخوان اعلام شده بود که هیأت‌ انتخاب مسابقه بخش ملی، حداکثر تا تاریخ ۱۴۰۱/۱۰/۱۵ از میان تمامی فیلم‌های واجد شرایط حضور در جشنواره، اسامی فیلم‌های منتخب را اعلام خواهند کرد، مشخص می‌شود که از همان زمان فاصله‌ای ده‌روزه میان اعلام اسامی آثار منتخب بخش سودای سیمرغ و ارسال نسخه نهایی فیلم‌ها در نظر گرفته شده بود. در چنین شرایطی مشخص نیست که چرا عدم ارسال نسخه‌های نهایی منجر به عدم اعلام فهرست اسامی فیلم‌های برگزیده شده است.

درحالی‌که کمتر از یک ماه تا شروع چهل‌ویکمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم فجر باقی مانده، هنوز اسامی هیأت انتخاب این دوره از جشنواره نیز اعلام نشده است.