زندگی‌نامه‌نویس رابرت اوپنهایمر هنوز در حال «بازیابی عاطفی» از فیلم کریستوفر نولان است و فکر می‌کند که این فیلم یک دستاورد خیره‌کننده هنری است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز به نقل از ورایتی، کای برد، مورخ و یکی از نویسندگان کتابی که در سال 2005 منتشر و به منبع الهام فیلم «اوپنهایمر» به کارگردانی کریستوفر نولان تبدیل شد، نظراتش را در مورد فیلم در آستانه اکران نولان به اشتراک گذاشت و گفت امید زیادی به این دارد که فیلم توجه مردم را برانگیزد.

برد گفت: «در این لحظه، از دیدن آن [فیلم] حیرت‌زده و از نظر احساسی در حال بازیابی هستم. فکر می‌کنم این فیلم یک دستاورد خیره‌کننده هنری خواهد بود، و امیدوارم واقعا یک بحث ملی و حتی جهانی را در مورد موضوعاتی ایجاد کند که اوپنهایمر به‌شدت در مورد آنها صحبت می‌کرد – در مورد چگونگی زندگی در عصر اتم، چگونگی زندگی با بمب و در مورد مک‌کارتیسم – این‌که وطن‌پرست بودن به چه معناست، و نقش یک دانشمند در جامعه‌ای غرق در فناوری و علم چیست، این‌که در مورد مسائل عمومی بحث کند.

برد کتاب برنده پولیتزر «پرومته آمریکایی: پیروزی و تراژدی جی. رابرت اوپنهایمر» را همراه با مارتین جی. شروین فقید نوشت. فیلمنامه فیلم نولان از این کتاب اقتباس شده است و بیوگرافی جی. رابرت اوپنهایمر، فیزیکدان آمریکایی که پروژه منهتن را در ساخت بمب اتم رهبری کرد، است. کیلین مورفی در فیلم نولان نقش اوپنهایمر را ایفا می‌کند. برد به‌خاطر کتاب‌های زندگینامه‌ای خود شهرت دارد.

«اوپنهایمر» اولین بار 21 ژوییه (30 تیر) توسط کمپانی یونیورسال پیکچرز اکران می‌شود. علاوه بر مورفی، بازیگرانی چون امیلی بلانت، رابرت داونی جونیور، مت دیمون و فلورنس پیو در فیلم جدید نولان به ایفای نقش پرداخته‌اند.