لیلی گلدستون بازیگر نقش اول زن در جدیدترین ساخته مارتین اسکورسیزی با نام «قاتلین ماه کامل» انتقادهایی را به سینمای وسترن وارد کرد.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز به نقش از مجله امپایر، لیلی گلدستون بازیگر نقش اول زن فیلم «قاتلین ماه کامل» ساخته مارتین اسکورسیزی در جدیدترین مصاحبه خود به نکته‌های در مورد این فیلم اشاره کرد. از نظر او جدیدترین ساخته اسکورسیزی بسیار پیچیده‌تر از وسترن‌های کلاسیک است، زیرا در فیلم‌های وسترن عموما نگاه کلیشه ای به بومی ها جریان دارد.

بازیگر نقش زن اوسیج در «قاتلین ماه کامل» در ادامه گفته است: بسیاری از مخاطبین اصرار دارند که «قاتلین ماه کامل» را یک وسترن از مارتین اسکورسیزی بنامند در حالی که این فیلم بیشتر یک تراژدی آمریکایی است و به انسان به عنوان یک منظره نگاه نمی کند.

گلدستون در پایان از نقش خود در این فیلم گفته است : شخصیتی که من بازی می کنم با ارنست که یک گاوچران است و نقش آن را لئونادو دی کاپریو ایفا می کند ازدواج کرده، عموی ارنست شخصی به نام ویلیام هیل (با بازی رابرت دنیرو) است که مصمم است نفت زیر پای بومیان منطقه اوکلاهاما را تصاحب کند.

«قاتلین ماه کامل» نخستین بار در بخش خارج از مسابقه جشنواره کن 2023 رو نمایی شد. این فیلم محصول کمپانی اپل تی وی است و در آن بازیگران سر شناسی چون : رابرت دنیرو، لئوناردو دی کاپریو، لیلی گلدستون و بردلی توماس ایفای نقش می کنند. نگارش فیلمنامه این اثر بر عهده فیلمنامه نویس مطرح هالیوودی، اریک راث است که بر اساس رمان دیوید گرن به نگارش درآمده است.

بنا به اعلام کمپانی اپل تی وی قرار است «قاتلین ماه کامل» از چهارم اکتبر 2023 روانه سالن‌های سینما شود. به گفته بسیاری از کارشناسان سینمایی «قاتلین ماه کامل» از شانس‌های اصلی اسکار 2024 قلمداد می شود.