فیلم سینمایی «باربی» ساخته گرتا گرویگ رکورد فروش روز افتتاحیه را شکست و با فروش 155 میلیون دلار رکورد دار فروش روز افتتاحیه شد.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز به نقل از ورایتی، فیلم سینمایی «باربی» سومین ساخته سینمایی گرتا گرویک و محصول کمپانی برادران وارنر رکورد فروش افتتاحیه چند سال اخیر را در سینمای هالیوود شکست.

فیلم سینمایی «باربی» با فروش 155 میلیون دلار رکورد فروش روز افتتاحیه را در تاریخ باکس آفیس آمریکای شمالی شکست و گرتا گرویگ به عنوان تنها فیلمساز زن تاریخ سینمای امریکا که توانسته این رکورد را ثبت کند. پیش از این در سال 2019 و قبل از همه گیری ویروس کرونا فیم «کاپیتان مارول» توانسته بود در روز افتتاحیه فروش 153 میلیون دلاری را در سالن‌های آمریکای شمالی ثبت کند. نکته شایان توجه این است که فیلم سینمایی «باربی» همزمان با «اوپنهایمر» ساخته کریستوفر نولان اکران شده است ولی فیلم «اوپنهایمر» به فروش 80 میلیون دلار  در روز افتتاحیه رضایت داده است. مارگو رابی بازیگر شخصیت «باربی» چند روز پیش از اکران این فیلم اعلام کرده بود که فیلم «باربی» به فروشی بیش از یک میلیارد دلار دست پیدا خواهد کرد و یکی از پر فروش ترین فیلم‌های سینمای هالیوود در سال‌های اخیر خواهد شد.