فیلم سینمایی «باربی» به کارگردانی گرتا گرویگ پس از حدود یک ماه نمایش در سینماهای سراسر جهان توانست به جایگاه پر فروش‌ترین فیلم تاریخ کمپانی برادران وارنر دست پیدا کند و رکوردی تازه را ثبت کند.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز به نقل از ای ام دی بی، فیلم سینمایی «باربی» سومین ساخته گرتا گرویگ و تازه ترین محصول استدیو برادران وارنر توانست به فروشی بیش از ۱.۳۴ میلیارد دلاری دست پیدا کند و رکوردی تاریخی را در صنعت فیلمسازی هالیوود ثبت کند. این فروش در حالی ثبت می‌شود که صنعت فیلمسازی هالیوود با بحران شدید اقتصادی حاصل از اعتصاب دو اتحادیه بزرگ نویسندگان و بازیگران دست به گریبان است و فیلم‌های مهم این فصل عموما با استقبال خوبی مواجه نشده‌اند. در فیلم سینمایی «باربی» مارگو رابی و رایان گاسلینگ به ایفای نقش می پردازند. جدول سه فیلم پرفروش باکس آفیس هفته گذشته به ترتیب عبارت بودند از:

فیلم «باربی» (Barbie) به کارگردانی «گرتا گرویگ» به فروش ۱.۳۴ میلیارد دلاری در سراسر دنیا رسید و عنوان پرفروش‌ترین فیلم تاریخ برادران وارنر شناخته شد.

فیلم «اوپنهایمر» (Oppenheimer) تا یکشنبه به ۷۷۷.۲ میلیون دلار رسیده و در آینده نزدیک فروش جهانی ۸۰۰ میلیون دلاری را خواهد دید.

فیلم «مگ ۲» (Meg 2: The Trench) این هفته در ۷۷ کشور فروش ۱۵.۲ میلیون دلاری را ثبت کرد و از فروش جهانی ۳۵۲.۵ میلیون دلاری در سراسر دنیا گذشت.

ترجمه: پویا نبی