فیلم «پیمان» به کارگردانی گای ریچی در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، سینمادوستان گای ریچی را بیش از هر چیز با فیلم خاطره‌ساز «قاپ‌زنی» یا همان «اسنچ» (محصول سال 2000) به یاد می‌آورند. ریچی در دو دهه اخیر فیلمساز پرکاری بوده و فیلم‌های سرگرم‌کننده‌ای را نیز ساخته است. اما حالا او با فیلم تازه‌ای بازگشته که، به‌عقیده عده‌ای، بهترین فیلم او بعد از «قاپ‌زنی» به شمار می‌آید.

فیلم «پیمان» یک اکشن ماجرایی است و داستان گروهبانی از ارتش ایالات متحده به نام جان کینلی و مترجم افغان او، احمد، را روایت می‌کند که در منطقه‌های پرخطر تلاش می‌کنند مجروحان را برای مداوا، به جای امنی منتقل کنند.

جیک جیلنهال، دار سلیم، شان ساگار، جیسون وانگ و بابی اسکوفیلد از جمله بازیگران «پیمان» هستند.

فروش «پیمان» با توجه به بودجه 55 میلیون دلاری‌اش ناامیدکننده بوده است. فروش جهانی این فیلم (که از 1 اردیبهشت 1402 اکران شده است) به 15.9 میلیون دلار رسیده است. با این وجود خبر خوب این است که مخاطبان جدی سینما و منتقدان «پیمان» را پسندیده‌اند. فیلم «پیمان» در وبسایت IMDB و بر اساس 21 هزار رای کاربران این وبسایت، میانگین امتیاز قابل‌توجه 7.6 از 10 را به دست آورده است. در وبسایت راتن تومیتوز، 82 درصد از 95 نقد منتشرشده بر «پیمان» لحن مثبت دارد و میانگین امتیازات این فیلم در راتن تومیتوز هم 6.8 از 10 است. جمع‌بندی وبسایت راتن‌تومیتوز از نظرات منتقدان، «پیمان» را یک تریلر جنگی راضی‌کنند با بازی‌های خوب و عمق دراماتیک غافلگیرکننده معرفی می‌کند که یک داستان قرص و محکم را با خویشتن‌داری تاثیرگذاری روایت می‌کند. همچنین در وبسایت متاکریتیک، میانگین امتیازات «پیمان» بر اساس 27 نقد ثبت‌شده، 63 از 100 است.

با مراجعه به این لینک می‌توانید با زیرنویس فارسی به تماشای «پیمان» در پلتفرم فیلم‌نت بنشینید.