پژمان جمشیدی که این روزها دو فیلم «دوزیست» و«علفزار» را روی پرده دارد و در فیلم‌نت سریال«آفتاب پرست» با بازی او در حال پخش است می‌گوید برای رسیدن به نقش کار عجیب و غریبی نمی‌کنم.

پژمان جمشیدی در گفت وگویی با صبا درباره چگونگی رفتن در قالب یک نقش گفته: «به‌نظرم سختی کار (فیلم یا سریال) همان روزهای اول فیلمبرداری است. بعد از آن شخصیت مشخص می‌شود و دیگر همان را بازی می‌کنی. برای من این‌شکلی است و کار عجیب و غریبی برای رسیدن به نقش انجام نمی‌دهم.»

او درباره شکل‌گیری شخصیت فریبرز باغ‌بیشه در «زیرخاکی» توضیح داده: «مثلاً در «زیرخاکی» در یک سری از سکانس‌ها اصلاً شخصیت فریبرز باغ‌بیشه را نمی‌بینید. چون آن نماها را روزهای اول فیلمبرداری کردیم. در آن نماها نوع بیان من کاملاً عادی است. بعد از دو روز به آن تصویر رسیدیم. به‌خصوص در کشور ما چون همه‌چیز سریع و فورس‌ماژور پیش می‌رود و مناسبت‌های پخشی داریم و مسائل دیگر، کار را سریع شروع کردیم و بعد از دو روز به آن مدل صحبت کردن و رفتار رسیدیم. شاید بیننده کمتر متوجه شود ولی خودم متوجه می‌شوم که در فصل اول «زیرخاکی»، آن شخصیت گاهی اوقات اصلاً فریبرز نیست.»

جمشیدی درباره بهترین فیلمنامه‌هایی که تا به حال خوانده و بعد بازی کرده گفته: «در طول سال‌هایی که دارم در سینما کار می‌کنم، دو فیلمنامه بوده که آن‌ها را از ابتدا تا انتها خواندم بدون این‌که آن‌ها را زمین بگذارم: یکی «جهان با من برقص» و دیگری «علف‌زار». فیلمنامه را خیلی دوست داشتم و هر صفحه‌اش من را غافلگیر می‌کرد.»

او درباره تغییر پایان‌بندی فیلم «علفزار» به این سوال که آیا دیالوگ پایانی فیلم همان دیالوگ اصلی نبوده؟ پاسخ داده: «قطعاً نبود. به‌هرحال هر کسی مراقب آبروی خودش است. اما حرفی که می‌خواهم بزنم این است که الآن که فیلم «علف‌زار» اکران شد، چه اتفاقی افتاد؟ غیر از این است که شاید حتی نگاه بعضی از مردم به قضات عوض شده و به یک سری از قضات علاقه‌مند شده‌اند؟ فیلم‌های دیگر هم که اکران شود اتفاق خاصی نمی‌افتد. درست است که سینما مهم است اما قرار نیست بنیانی را عوض کند. اگر هم قرار باشد این کار را بکند، صد سال طول می‌کشد. بنابراین فکر می‌کنم «علف‌زار» نمونه بارزی در این زمینه است که با اکران این فیلم‌ها اتفاقی نمی‌افتد. مردم آن‌قدر آگاه هستند که بد را از خوب تشخیص می‌دهند.»

جمشیدی درباره اینکه چطور به نقش بازپرس در علفزار نزدیک شده گفته: « در «علف‌زار» خطّی برای کاراکتر درآوردم و همان را بازی کردم. کار عجیب‌وغریبی نکردم. این‌طور نیست که تمرین خارق‌العاده‌ای کرده باشم. کلاً قبل از فیلم یک بار به دادگاه رفتم که آن قاضی هم خیلی شبیه من نبود و آدم باحال و خوش‌مشربی بود. تازه در همان حضور هم اتفاق جالبی افتاد. متهمی را قرار بود به زندان بفرستند و من گفتم حالا که وثیقه گذاشته، اگر ممکن است آزاد شده و سر دادگاه بعدی حاضر شود. این اتفاق افتاد و بعد از خروج آن فرد به من گفتند اگر قرار است از این کارها بکنی از دادگاه برو بیرون.»

پژمان جمشیدی در حال حاضر دو فیلم «علفزار» و «دوزیست» را روی پرده سینماها دارد و در فیلم‌نت سریال«آفتاب پرست» با بازی او در حال پخش است.