بردلی کوپر بازیگر و کارگردان آمریکایی در پی اعتصابات سینمایی در هالیوود در اولین نمایش جهانی فیلم جدیدش «مایسترو» در جشنواره ونیز شرکت نمی‌کند.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، «لازارین میشلا» سخنگوی جشنواره ونیز به سایت دِرَپ گفت که بردلی کوپر برای همبستگی با اعتصاب اتحادیه بازیگران آمریکا (SAG-AFTRA) در اولین نمایش جهانی فیلم جدیدش «مایسترو» در جشنواره فیلم ونیز شرکت نخواهد کرد.

بردلی کوپر علاوه بر کارگردانی این فیلم محصول کمپانی نتفلیکس در نقش موسیقیدان سرشناس لئونارد برنستاین نیز بازی کرده است.

این نشانه دیگری از این است که چگونه اعتصاب نویسندگان و بازیگران آمریکایی، فصل جوایز امسال را بسیار پیچیده می کند. پیش از این، فیلم «چلنجرز» ساخته «لوکا گوادانینو» با بازی «زندایا» قرار بود جشنواره ونیز را افتتاح کند اما کمپانی متروگلدن مایر (MGM) در سایه اعتصابات این فیلم را از ونیز بیرون کشید و تاریخ اکران خود را به اواخر آوریل ۲۰۲۴ منتقل کرد.

جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز امسال پیش از این با پذیرش فیلم‌های جدید «رومن پولانسکی» و «وودی آلن» در بخش خارج ازمسابقه، جنجال برانگیخته بود. از جمله فیلم‌هایی که برای رقابت اصلی ونیز رزرو شده‌اند می‌توان به «بیچاره‌ها» ساخته یورگوس لانتیموس، «پریسیلا» از سوفیا کاپولا، «فراری» به کارگردانی مایکل مان، «اصل و نسب» از آوا دوورنی و «قاتل» ساخته جدید دیوید فینچر اشاره کرد.

«مایسترو» دومین فیلم بلند ساخته بردلی کوپر پس از فیلم پرفروش«ستاره‌ای متولد می ‌شود» است، این درام عاشقانه تحسین‌شده با محوریت موسیقی نیز پنج سال پیش در ونیز به نمایش درآمد و پس از آن نقدهای نسبتاً شگفت‌انگیزی به دست آورد و ۴۳۶ میلیون دلار در گیشه جهانی فروخت و در ۸ شاخه از جمله بهترین بازیگر زن (لیدی گاگا)، بهترین بازیگر مرد (بردلی کوپر) ) و بهترین فیلم، نامزد اسکار شد و اسکار بهترین موسیقی اصلی را دریافت کرد.

منبع: ایسنا