سریال کوتاه «کلاس 09»، همزمان با پخش جهانی، توسط پلتفرم فیلم‌نت در حال عرضه است.
به گزارش فیلم‌نت نیوز، در حالی که پخش سریال «کلاس 09» از 20 اردیبهشت 1402 آغاز شده است، پلتفرم فیلم‌نت این محصول کنجکاوی‌برانگیز را همزمان با پخش جهانی در دسترس علاقه‌مندان به سریال‌های روز قرار می‌دهد.
در روزهایی که بحث اثرات و تبعات گسترش هوش مصنوعی از هر زمان دیگری داغ‌تر شده است، تماشای یک سریال کوتاه که به تاثیر هوش مصنوعی بر اف‌بی‌آی می‌پردازد، می‌تواند تجربه‌ای جذاب و تامل‌برانگیز باشد.
این سریال «کلاس 09» نام دارد و پخش آن از 10 مه 2023 (20 اردیبهشت 1402) توسط FX در پلتفرم استریم هولو آغاز شده است.

خالق «کلاس 09» تام راب اسمیت است که پیش از این در تولید سریال‌هایی چون «پزشکان» و «ترور جانی ورساچه: داستان جنایی آمریکایی» نقش داشته است.
داستان «کلاس 09» در سه زمان گذشته (2009)، حال (2023) و آینده (2034) می‌گذرد و ماجرای گروهی از ماموران اف‌بی‌آی را به تصویر می‌کشد که به دلیل تغییرات اساسی در سیستم قضایی ایالات متحده توسط هوش مصنوعی، در سه نقطه مشخص از زمان، با اتفاقات تکان‌‌دهنده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند.
برایان تایری هنری، کیت مارا، سپیده معافی، برایان جی. اسمیت، جان جان بریونز، بروک اسمیت و جیک مک‌دورمن از جمله بازیگران «کلاس 09» محسوب می‌شوند. حضور سپیده معافی، بازیگر ایرانی-آمریکایی که قرار است به‌زودی در کنار شهاب حسینی در فیلمی به نام «تمشک‌های وحشی» به کارگردانی سودابه مرادیان هم نقش‌آفرینی کند، در یکی از نقش‌های اصلی «کلاس 09» از جمله عواملی است که می‌تواند این سریال را برای مخاطبان ایرانی به محصولی کنجکاوی‌برانگیز تبدیل کند.

منتقدان تاکنون استقبال کم‌وبیش قابل‌قبولی از «کلاس 09» به عمل آورده‌اند. میانگین امتیازات این سریال در وبسایت متاکریتیک بر اساس 10 یادداشت منتشرشده، 65 از 100 است. همچنین 55 درصد از 11 نقد منتشرشده بر این سریال در وبسایت راتن تومیتوز مثبت بوده است. جمع‌بندی وبسایت راتن تومیتوز نشان می‌دهد که منتقد مشکلاتی با نحوه اجرای سریال دارند اما ساختار جذاب روایی و اجرای تاثیرگذار بازیگران باعث شده‌اند که «کلاس 09» ارزش تماشا داشته باشد.
سریال «کلاس 09» در ژانرهای درام و جنایی ساخته شده است و قرار است در هشت قسمت منتشر شود. قسمت‌های اول و دوم این سریال روز 10 مه 2023 منتشر شدند و قسمت سوم نیز 17 مه 2023 (27 اردیبهشت 1402) در دسترس مخاطبان قرار گرفته است. پلتفرم فیلم‌نت نیز قسمت‌های پخش‌شده این سریال را، با کمترین فاصله نسبت به پخش جهانی، با زیرنویس فارسی در اختیار علاقه‌مندان به سریال‌های روز دنیا قرار می‌دهد.

[با مراجعه به این لینک می‌توانید قسمت‌های منتشرشده از سریال «کلاس 09» را با زیرنویس فارسی اختصاصی در پلتفرم فیلم‌نت تماشا کنید.]