چهره اصلی پشت تعدادی از مهم‌ترین فیلم‌های سه دهه اخیر سینمای آمریکا، ممکن است در دهمین ساخته‌اش به سراغ زندگی یکی از شاخص‌ترین منتقدان تاریخ سینما برود.

به گزارش فیلم‌نت نیوز به نقل از هالیوود ریپورتر، کوئنتین تارانتینو چندی پیش اعلام کرده بود که می‌خواهد خود را بعد از ساخت دهمین ساخته‌اش در مقام کارگردان از فیلمسازی بازنشسته کند. «روزی روزگاری در هالیوود» که در سال 2019 با تحسین منتقدان روبه‌رو شد، نهمین فیلم تارانتینو بود و حالا ایده‌هایی در مورد پروژه او برای دهمین (و شاید آخرین) ساخته سینمایی‌اش منتشر شده است.

طبق اطلاعات اعلام‌شده، فیلمنامه جدید تارانتینو «منتقد فیلم» (The Movie Critic) نام دارد و تارانتینو قصد دارد پاییز امسال این فیلمنامه را جلوی دوربین ببرد. جزییات داستان «منتقد فیلم» هنوز نامشخص است اما برخی از منابع آن را داستانی در اواخر دهه 1970 در لس‌آنجلس با یک شخصیت اصلی زن در مرکز آن توصیف کرده‌اند.

با توجه به نام فیلمنامه و اطلاعات مختصر منتشرشده، این احتمال وجود دارد که تارانتینو روی پالین کیل، یکی از تاثیرگذارترین منتقدان سینما در تمام ادوار، تمرکز کرده باشد. کیل که در سال 2001 از دنیا رفت نه‌تنها یک منتقد بلکه همچنین یک مقاله‌نویس و رمان‌نویس بود. او در دوره اوج فعالیتش به خاطر دعواهای خصمانه‌اش با سردبیران و همچنین فیلمسازان شهرت داشت. کیل زمان کوتاهی در اواخر دهه 1970 به‌عنوان مشاور با کمپانی پارامونت همکاری می‌کرد؛ سِمَتی که به پیشنهاد وارن بیتی (بازیگر مشهور) پذیرفته بود. به‌نظر می‌رسد زمانی که داستان فیلمنامه جدید تارانتینو در آن می‌گذرد با زمان حضور کیل در پارامونت همپوشانی دارد. ضمن این‌که تارانتینو احترام عمیقی برای کیل قائل است و همین، احتمال حضور پالین کیل را به‌عنوان شخصیت اصلی فیلمنامه جدید تارانتینو بیشتر می‌کند.

هنوز مشخص نیست که «منتقد فیلم» توسط کدام استودیو تهیه خواهد شد اما این احتمال وجود دارد که تارانتینو یک بار دیگر به سراغ کمپانی سونی برود؛ استودیویی که فیلم «روزی روزگاری در هالیوود» را هم توزیع کرده بود.