سردار سعید منتظرالمهدی، معاون فرهنگی و اجتماعی پلیس، با اشاره به برخی از نمونه‌های آثار پلیسی ساخته‌شده در کشورمان، سریال «پوست شیر» به کارگردانی جمشید محمودی را اثری دانست که، با در نظر گرفتن خواسته‌های مخاطب و حفظ ملاحظات سازمانی پلیس، به یک اثر خوب و به‌یادماندنی تبدیل شده است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، سردار سعید منتظر المهدی با اشاره به مباحث مطرح شده در یکی از برنامه‌های تلویزیونی درباره سینمای پلیسی گفت: هرچند انواع پر تنوع و پر تفاوت ژانرهای سینمایی، جذبه و جذابیت زیادی برای همراهی گسترده مخاطب را دارند لیکن توان رقابت با گونه سینمای پلیسی را نداشته و این خود نشان از علت استمرار این شکل سینما در اثرگذاری بر مخاطب در کل دنیا است.

وی ادامه داد: مخاطب سیما و سینمای ایران از دیرباز شکل جنایی آثار پلیسی را در نمونه‌های داخلی، همچون «مزد ترس»، «خواب و بیدار» و تولیدات خارجی چون «پوآرو» و «شِرلوک هلمز»، دریافته و انواع اکشن پلیسی را در فیلم‌های داخلی و خارجی دنبال کرده است. آقای فخیم‌زاده ، فهیم و فخرِ گونه پلیسی و مطابق با قراردادهای مخاطب‌شناسی محتوایی کشورمان هستند؛ درونمایگی آثار ایشان با فرهنگ مخاطب ایرانی، شکل گرفته و چنین است که پس از گذشت سال‌ها، همچنان همچون نمونه‌ای بی‌تکرار در هنر این سرزمین می‌درخشد.

معاون فرهنگی اجتماعی پلیس کشور همچنین تصریح کرد: البته هنرمندان دیگری چون مسعود آب‌پرور با مجموعه‌های «هوش سیاه» و سیروس مقدم با مجموعه‌های پلیسی «میکائیل» و «دیوار» و برادران محمودی با سریال «پوست شیر»، مبتنی بر دلخواستنی‌های مخاطب و البته حفظ ملاحظات سازمانیِ پلیس، دست به ساخت آثار بسیار خوب و به‌یادماندنی‌ زده‌اند.

بر اساس اعلام پایگاه خبری پلیس، وی خاطرنشان کرد: طبیعتا در فرآیند تولید آثار پلیسی که نتیجه دلخواهِ کارگردان و البته حفظِ ملاحظات سازمانی و قوانین پلیس باشد امکانِ تطبیقِ عین به عینِ قواعد هنرهای نمایشی با محدودیت هایی مواجه است، این محدودیت نه ناشی از سانسور یا تشدید نظارت بلکه تعاملی‌ست تا اثرات ضدِ تبلیغی و البته کاهش امنیت اجتماعی را موجب نشود.

منتطرالمهدی گفت: معاونت فرهنگی اجتماعی فراجا و موسسه ناجی هنر، اهتمام ویژه‌ای در تسهیل و تسریع تعامل پلیس با هنرمندان داشته و دارد که این خود البته از ایده تا تولید و تدوین و پخش، مستمرا تاثیراتِ شناختی، عاطفی و رفتاری را با ملاحظاتِ سازمانی پلیس و البته ویژگی‌های دراماتیک، متوازن و متعادل می کند. از این رو در حوزه فرهنگ و هنر در پلیس به روی عزیزانمان باز است و حضورشان را مغتنم می‌شماریم.

منبع: ایسنا