پنج فیلم سینمایی «سرگیجه»، «سامان»، «سراب»، «سردار جنگل» و «جنگلبان» در پلتفرم فیلم‌نت توزیع شد.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، پنج فیلم سینمایی  «سرگیجه» ساخته محمد زرین دست، «سردار جنگل» ساخته امیر قویدل، «سامان» ساخته احمد نیک آذر، «سراب» ساخته مشترک حمید تمجیدی و سعید اسدی و «جنگلبان» ساخته ساخته منوچهر حقانی پرست در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد.

فیلم سینمایی «سرگیجه» ساخته مرحوم محمد زرین دست و به تهیه کنندگی مرتضی شایسته و محصول سال ۱۳۸۵ است. این فیلم در ژانر معمایی قرار می‌گیرد و بازیگرانی چون کامبیز دیرباز، الهام حمیدی و کوروش تهامی در آن ایفای نقش می‌کنند. بخش‌های از این فیلم در کشور آمریکا فیلمبرداری شده است. این فیلم در مهر سال ۱۳۸۶ اکران عمومی شده است. «سرگیجه» داستان مردی تبریزی به نام ساسان است که بعد سی سال دوری، به ایران بازمی‌گردد و در فرودگاه با راننده‌ای به نام الیاس آشنا می‌شود. آنها با هم راهی تبریز می‌شوند اما در میانه راه، الیاس متوجه می‌شود که ساسان حال طبیعی ندارد و این نقطه شروع ماجرایی نگران کننده می‌شود.

فیلم سینمایی «سردارجنگل» ساخته مرحوم امیر قویدل و محصول سال ۱۳۶۲ است. این فیلم در گونه سینمای تاریخی قرار دارد و بازیگرانی چون کاظم افرندینا و ولی الله مومنی در آن ایفای نقش می‌کنند. از نکات قابل توجه در این فیلم سینمایی حضور مرحوم منوچهر اسماعیلی دوبلور شناخته شده به عنوان یکی از بازیگران اصلی است. فیلم «سردار جنگل»، داستان بعد از کودتای سرخ است که میرزا کوچک خان و یارانش تصمیم می گیرند به دل جنگل بزنند و در اقدامی انقلابی، نهضت جنگل را تشکیل دهند، اما این نهضت به خاطر اختلافات درونی تضعیف می‌شود و با حمله رضاخان که در آن زمان فرمانده قزاق‌ها بود، سرانجام غم‌انگیزی برای سردار جنگل رقم می خورد.

فیلم سینمایی «سامان» ساخته احمد نیک آذر و محصول سال ۱۳۶۴ و به تهیه کنندگی مرتضی شایسته است. در این فیلم سینمایی بازیگرانی چون اکبر زنجان‌پور، پوراندخت مهیمن و جواد اسلامی ایفای نقش می‌کنند. «سامان» در ژانر ملودرام قرار می گیرد و درباره پسربچه‌ای به نام سامان است که دچار ضعف بینایی شده و پزشک او تشخیص تومور مغزی می دهد. پدر سامان تصمیم می‌گیرد او را به هر قیمتی شده برای جراحی به خارج بفرستد، اما برای تامین هزینه‌های این سفر، چاره‌ای جز دزدی از کارخانه محل کارش ندارد، کاری که برای انجام آن باید وجدانش را زیرپا بگذارد.

فیلم سینمایی «جنگلبان» به کارگردانی منوچهر حقانی پرست و محصول سال ۱۳۶۶ است. این فیلم در ژانر اکشن قرار می‌گیرد و بازیگرانی چون مصطفی طاری، آزیتا لاچینی و هادی مرزبان در آن ایفای نقش می‌کنند. از نکات قابل توجه در این فیلم سینمایی حضور مرحوم مازیار بازیاران دوبلور شناخته شده که چندی پیش درگذشت به عنوان فیلمنامه نویس این اثر سینمایی است. «جنگلبان» داستان افراد سودجویی است که در اوایل انقلاب، شروع به قطع درختان جنگل می‌کنند، رسول جنگلبان تازه‌کاری تصمیم می‌گیرد به کمک دیگر جنگلبانان آنها را دستگیر کند، اما در ادامه مجبور می‌شود به تنهایی این کار را انجام دهد.
فیلم سینمایی «سراب» به کارگردانی مشترک حمید تمجیدی و سعید اسدی، تهیه کنندگی مرتضی شایسته و محصول سال ۱۳۶۵ است. درز این فیلم در ژانر درام اجتماعی قرار می‌گیرد و بازیگرانی چون جمشید مشایخی، فرخ نعمتی و محبوبه بیات ایفای نقش می‌کنند. فیلم سینمایی «سراب»  داستان معلمی به نام ناصر است در شهرستان تدریس می‌کند، اما همسرش از این موقعیت خوشحال نیست و آرزوی زندگی در تهران را دارد. ناصر هم برای راضی کردن او تقاضای انتقالی می‌دهد، اما زندگی در تهران آنقدر برایشان دردسرساز است که مجبور می شوند برای نجات زندگی خود دنبال راه حل باشند.