با پیوستن اتحادیه بازیگران هالیوود به اعتصابات صنعت فیلمسازی آمریکا نگرانی‌ها از برگزاری جشنواره‌های مهم جهانی طی یک ماه آینده شدت گرفته است.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز به نقل از ددلاین، تا پایان ماه سپتامبر یعنی شش هفته آینده دو جشنواره فیلم ونیز و تورنتو برگزار خواهد شد، مسئولین این دو جشنواره اعلام کردند که با نگرانی تحولات اعتصاب‌ها را دنبال می‌کنیم و احتمال دارد با ادامه این روند تغییراتی در نحوه برگزاری جشنواره‌ها صورت بگیرد. مدیران جشنواره فیلم ونیز اعلام کردند فعلا قصد تغییر برنامه را ندارند و به برنامه ریزی‌های خود ادامه می‌دهند. طبق شنیده‌ها دو فیلم مهم «فراری» ساخته مایکل مان و «بیچارگان» ساخته لانتیموس جز فیلم‌های بخش مسابقه جشنواره فیلم ونیز خواهند بود که در آن ستارگانی مانند آدام درایور و اما واتسن ایفای نقش می‌کنند و انتظار می رفت برای تبلیغ این فیلم‌ها روی فرش قرمز جشنواره ونیز ظاهر شوند. روابط عمومی جشنواره ونیز در گفتگو با ددلاین اعلام کرده است با ادامه این روند احتمالا دست به تغییرات گسترده ای در شیوه برگزاری جشنواره می‌زنم و شبیه شیوه ای که در دوران پاندمی کرونا جشنواره را برگزار کردیم خواهیم رفت. البته طبق اعلام انجمن بازیگران این اعتصابات یک ماهه است و این شانس وجود دارد که جشنواره ونیز با همان شیوه رایج برگزار شود برای ما بسیار سخت است که فرش قرمز را بدون حضور ستارگان سینما برگزار کنیم.

شایان ذکر است نیکلاس کیج بازیگر سرشناس سینمای هالیوود که قرار بود هفته آینده برای دریافت جایزه یک عمر فعالیت هنری به جشنواره فیلم فنتژیا برود، اعلام کرد به دلیل همراهی با اعتصاب همکاران خود در این رویداد شرکت نمی کند.