به مناسبت دوبله اختصاصی فیلم مهم و موفق «1917» در پلتفرم فیلم‌نت، نگاهی به عوامل، ویژگی‌ها، آمار فروش و بازتاب‌های این فیلم تحسین‌شده نزد منتقدان انداخته‌ایم.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، درام جنگی «1917» با دوبله اختصاصی در پلتفرم فیلم‌نت قرار گرفت. «1917» محصول سال 2019 است و توسط سم مندز کارگردانی شده است. مندز سابقه ساخت آثار مهمی چون «زیبایی آمریکایی»، «جاده‌ای به‌سوی پردیشن» و «جاده روولوشنری» را در کارنامه دارد. در این مطلب نگاهی به مشخصات و ویژگی‌های فیلم «1917» انداخته‌ایم.

نام فیلم

1917

عوامل اصلی

کارگردان: سم مندز

فیلمنامه‌نویسان: سم مندز، کریستی ویلسون-کایرنز

بازیگران: جورج مک‌کِی، دین-چارلز چپمن، مارک استرانگ، اندرو اسکات، ریچارد مدن، کالین فرث، بندیکت کامبربچ

فیلمبردار: راجر دیکنز

سازنده موسیقی متن: توماس نیومن

تدوین‌گر: لی اسمیت

خلاصه داستان

فیلم «1917»، داستان دو سرباز بریتانیایی است که ماموریت دارند تا پیامی را به گروهانی جدا افتاده در جبهه غرب برسانند. در صورتی‌که این پیغام به موقع به دست آنها نرسد، به دام خواهند افتاد و همگی قتل‌عام خواهند شد. حالا همه‌چیز به این دو سرباز و سرعت عمل آنها بستگی دارد، اما برای رساندن پیغام باید از میان نیروهای دشمن عبور کنند.

امتیاز در وبسایت‌های معتبر سینمایی

امتیاز در وبسایت IMDB (بر اساس619 هزار رای): 8.2 از 10 [رتبه 122 بهترین فیلم‌های تاریخ سینما به انتخاب کاربران این وبسایت]

امتیاز در وبسایت متاکریتیک (بر اساس 57 نقد): 78 از 100

درصد یادداشت‌های مثبت در وبسایت راتن تومیتوز (بر اساس 460 یادداشت): 89 درصد

میانگین امتیاز در وبسایت راتن تومیتوز (بر اساس 460 نقد): 8.4 از 10

آمار بودجه و فروش

بودجه: بین 90 تا 100 میلیون دلار

فروش جهانی: 384.6 میلیون دلار

سود خالص فیلم (بر اساس برآورد ددلاین هالیوود): 77 میلیون دلار

دستاوردها

  • برنده سه جایزه اسکار در رشته‌های بهترین فیلمبرداری، بهترین جلوه‌های ویژه بصری و بهترین میکس صدا به همراه 7 نامزدی دیگر در اسکار از جمله در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه غیراقتباسی و بهترین موسیقی متن
  • برنده هفت جایزه بفتا در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلم بریتانیایی، بهترین فیلمبرداری، بهترین طراحی صحنه، بهترین صدا و بهترین جلوه‌های ویژه بصری به همراه دو نامزدی دیگر
  • انتخاب به‌عنوان فیلم برگزیده سال از طرف انستیتو فیلم آمریکا (AFI)
  • برنده جوایز بهترین کارگردانی، بهترین فیلمبرداری و بهترین تدوین و نامزدی در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین فیلم اکشن، بهترین موسیقی متن، بهترین طراحی صحنه و بهترین جلوه‌های ویژه بصری در جوایز انتخاب منتقدان
  • برنده جوایز گلدن‌گلوب بهترین فیلم درام و بهترین کارگردانی و نامزد گلدن‌گلوب بهترین موسیقی متن
  • نامزد جایزه بهترین فیلمنامه غیراقتباسی از انجمن فیلمنامه‌نویسان آمریکا
  • برنده جایزه بهترین فیلم سینمایی سال از انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا
  • برنده جایزه بهترین کارگردانی فیلم‌های سینمایی از انجمن کارگردانان آمریکا
  • انتخاب به‌عنوان یکی از ده فیلم برگزیده سال و دریافت جایزه بهترین فیلمبرداری از هیئت ملی نقد

چکیده نظر منتقدان

 

Chicago Sun-Times

ریچارد روپر/ امتیاز: 100 از 100
با انتخاب‌های درخشان، مبتکرانه و موثر در زمینه انتقال حس ترس از فضاهای بسته از سوی مندز در مقام کارگردان، فیلمبرداری شایسته اسکار از سوی راجر دیکنز که یک اسطوره زنده است، و اجراهای قوی و تر و تازه از سوی دو بازیگر نقش اصلی، «1917» تجربه بصری منحصربه‌فردی است که به زودی از دست آن خلاص نخواهید شد.
Observer
رکس رید/ امتیاز: 100 از 100
تنش، خرد‌کننده است. هر جنگی جهنم است، فارغ از این‌که چه زمانی اتفاق افتاده باشد، ولی «1917» که در مورد جنگی است که فاصله زیادی با واقعیت معاصر دارد، به بهترین فیلم جنگی از زمان «نجات سرباز رایان» تبدیل می‌شود.
Rolling Stone
پیتر تراورس/ امتیاز: 90 از 100
تنش سوزان حاضر در صورت مک‌کی که وحشی‌گری و بیهودگی جنگ را بازتاب می‌دهد، تاثیری غیرقابل‌انکار بر جای می‌گذارد. التهاب او، همراه با اشتیاق خلاقانه‌ای که مندز در هر قاب القا می‌کند، باعث می‌شود که «1917» به تجربه‌ای تبدیل شود که نتوان جایگاه آن را متزلزل کرد.
The Hollywood Reporter
تاد مک‌کارتی/ امتیاز: 90 از 100
حتی اگر فیلم از نظر داستان و تم به مضامین آشنا بپردازد، دیدگاهی موجز، متمرکز و به‌شکل ماهرانه‌ای مدیریت‌شده را به نمایش می‌گذارد که جای ایهام باقی نمی‌گذارد، و سبک خارق‌العاده‌اش بیانگر به بار نشستن رویای طولانی‌مدت بسیاری از فیلمسازان و فیلمبرداران است. از این به بعد، وقتی بحث به کارهای بزرگی در زمینه فیلمبرداری و مدیریت دوربین فیلمبرداری کشیده شود، «1917» همیشه جای بالایی در لیست خواهد داشت.
The New York Times
مانولا دارگیس/ امتیاز: 50 از 100
یک فیلم جنگی با سازماندهی دقیق و تر و تمیز توسط سم مندس که یکی از فاجعه‌بارترین بخش‌های عصر مدرن را به تمرینی برای نمایش‌گری خودنمایانه تبدیل می‌کند.
برای تماشای فیلم «1917» با دوبله اختصاصی فیلم‌نت می‌توانید به این آدرس مراجعه کنید.