فیلمبرداری فصل دوم سریال «خاندان اژدها» محصول کمپانی اچ بی او علیرغم اعتصاب گسترده نویسندگان و بازیگران همچنان در حال ادامه است.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز به نقل از ایندی وایر، فیلمبرداری فصل دوم سریال پر طرفدار «خاندان اژدها» همچنان در بریتانیا ادامه دارد.

صنعت فیلم و سریال سازی هالیوود در هفته‌های اخیر به دلیل اعتصاب نویسندگان و بازیگران با یک بحران اقتصادی رو به رو شده است و تقریبا تمام پروژه‌های سرگرمی سازی کمپانی های بزرگ فیلمسازی به حالت تعلیق در آمده است که از جمله آنها می توان به توقف فیلمبرداری «گلادیاتور 2» ساخته ریدلی اسکات اشاره کرد. اما با این همه فیلمبرداری پروژه عظیم و جاه طلبانه «خاندان اژدها» ادامه دارد. طبق اعلام رسمی کمپانی اچ بی او این عدم توقف در حین فیلمبرداری به دلیل استفاده اچ بی او از عوامل کشور بریتانیا و همکاری با سندیکاهای فیلمسازی آن کشور است که مشمول اعتصاب‌های گسترده هالیوود نمی‌شود. برخی از تولیدات صنعت فیلمسازی هالیوود در خارج از ایالات متحده و در همکاری با کشورهای مقصد صورت می گیرد، محصولاتی که متشکل از بازیگران و نویسندگان بومی آن منطقه هستند.

سریال «خاندان اژدها» پیش درآمد سریال محبوب «بازی تاج و تخت» است که فصل اول آن جولای سال گذشته از شبکه اچ بی او منتشر شد و با استقبال گسترده مخاطبان رو به رو شده است.