فیلم «خیلی دور خیلی نزدیک» (رضا میرکریمی) در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، «خیلی دور خیلی نزدیک»، فیلم تحسین‌شده رضا میرکریمی، از 26 بهمن 1401 توسط پلتفرم فیلم‌نت به شبکه نمایش خانگی آمد.

«خیلی دور خیلی نزدیک» چهارمین فیلم بلند میرکریمی پس از «کودک و سرباز»، «زیر نور ماه» و «این‌جا چراغی روشن است» و محصول سال 1383 است. این فیلم ماجرای یک جراح مغز و اعصاب را روایت می‌کند که به تازگی متوجه بیماری وخیم پسرش شده است. او که به خدا اعتقادی ندارد و با پسرش هم رابطه خوبی ندارد، با فهمیدن این موضوع در کویر به دنبال پسرش که ستاره‌شناس است، راه می‌افتد و خطراتی برایش به وجود می‌آید که دید او را نسبت به زندگی تغییر می‌دهد.

مسعود رایگان، الهام حمیدی، افشین هاشمی، سعید ابراهیمی‌فر، کیانوش گرامی، رضا توکلی و یلدا قشقایی از جمله بازیگرانی هستند که در فیلم «خیلی دور خیلی نزدیک» نقش‌آفرینی کرده‌اند. میرکریمی علاوه بر کارگردانی، نگارش فیلمنامه و تهیه «خیلی دور خیلی نزدیک» را به عهده داشته است.

چهارمین ساخته سینمایی میرکریمی را می‌توان تحسین‌شده‌ترین فیلم او نیز محسوب کرد. «خیلی دور خیلی نزدیک» در سال 1383 در بیست‌وسومین دوره جشنواره فیلم فجر به نمایش در آمد و شش سیمرغ بلورین را در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین موسیقی متن (محمدرضا علیقلی)، بهترین صداگذاری (بهمن اردلان)، بهترین طراحی صحنه و لباس (امیرحسین اثباتی)، بهترین فیلمبرداری (حمید خضوعی ابیانه) و بهترین چهره‌پردازی (محمد قومی) به دست آورد. دریافت هفت جایزه بهترین فیلم، بهترین فیلم به انتخاب انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر نقش اول مرد (مسعود رایگان)، بهترین بازیگر نقش مکمل زن (الهام حمیدی)، بهترین کیفیت لابراتواری و بهترین چهره‌پردازی از نهمین جشن سینمای ایران (جشن خانه سینما) در سال 1384 و کسب چهار تندیس حافظ بهترین فیلم، بهترین موسیقی متن، بهترین تدوین (بهرام دهقانی) و بهترین صدا از نهمین جشن سینمایی و تلویزیونی دنیای تصویر (جشن حافظ) در سال 1385 از دیگر دستاوردهای «خیلی دور خیلی نزدیک» به شمار می‌آید.

«خیلی دور خیلی نزدیک» را می‌توانید در این آدرس تماشا کنید.