فیلم تحسین‌شده هومن سیدی در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد.

به گزارش فیلم‍‌نت نیوز، پلتفرم فیلم‌نت در راستای عرضه فیلم‌های مهم تاریخ سینمای ایران، فیلم موفق «مغزهای کوچک زنگ‌زده» به کارگردانی و نویسندگی هومن سیدی را منتشر کرد.

«مغزهای کوچک زنگ‌زده» محصول سال 1396 است و داستان باندی از فروشندگان مواد مخدر را در جنوب تهران روایت می‌کند که بسیاری از جوانان و کودکان بی‌سرپرست را از کوچه و خیابان پناه داده‌اند. دو برادر به نام شاهین و شکور رهبری این باند را بر عهده دارند اما اتفاقاتی غیرمنتظره، باعث فروپاشی خانواده آنها می‌شود.

نوید محمدزاده، فرهاد اصلانی، فرید سجادی حسینی، نوید پورفرج، نازنین بیاتی، مرجان اتفاقیان و لادن ژاوه‌وند از جمله بازیگران «مغزهای کوچک زنگ‌زده» هستند. همچنین تهیه‌کنندگی این فیلم بر عهده سعید سعدی است که یکی از تهیه‌کنندگان باسابقه سینما و تلویزیون ایران محسوب می‌شود و پیش از «مغزهای کوچک زنگ‌زده» نیز در آثاری چون «سیزده» و «خشم و هیاهو» با هومن سیدی همکاری کرده بود.

نمایش «مغزهای کوچک زنگ‌زده» در سی‌وششمین دوره جشنواره فیلم فجر با استقبال گسترده منتقدان و تماشاگران روبه‌رو شد. دریافت چهار سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه تماشاگران، بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه، بهترین فیلمنامه و بهترین صداگذاری در کنار 9 نامزدی در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر مرد نقش اول، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل (دو نامزدی)، بهترین فیلمبرداری، بهترین تدوین، بهترین صدابرداری و بهترین طراحی لباس، از جمله موفقیت‌های «مغزهای کوچک زنگ‌زده» در جشنواره فیلم فجر محسوب می‌شود.

از دیگر موفقیت‌های «مغزهای کوچک زنگ‌زده» در جوایز سینمایی ایران می‌توان به دریافت جایزه بهترین بازیگر مرد نقش مکمل (فرهاد اصلانی) و سیزده نامزدی دیگر در بیست‌ویکمین دوره جشن سینمای ایران (جشن خانه سینما)، کسب سه تندیس بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر مرد (نوید محمدزاده) و بهترین موسیقی متن به همراه هفت نامزدی دیگر در نوزدهمین دوره جشن حافظ، و دریافت جوایز بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین فیلمنامه، بهترین بازیگر مرد نقش اول، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل و بهترین تدوین از دوازدهمین دوره جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی ایران اشاره کرد.

«مغزهای کوچک زنگ‌زده» مهرماه 1397 به‌طور عمومی اکران شد و با جذب بیش از 1 میلیون و 300 هزار مخاطب و فروشی 12 میلیارد و 700 میلیون تومانی، به دومین فیلم غیرکمدی پرفروش آن سال تبدیل شد.

فیلم «مغزهای کوچک زنگ‌زده» را می‌توانید با مراجعه به این لینک تماشا کنید.

 

منبع: ایسنا