پنجمین و آخرین قسمت فیلم های ایندیانا جونز با نام «ایندیانا جونز و گردانه‌ی سرنوشت» از اول جولای در سینماهای بریتانیا و آمریکا اکران عمومی خود را آغاز می‌کند.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، «ایندیانا جونز و گردانه سرنوشت» که برای اولین بار در جشنواره کن امسال و در حاشیه تقدیر از یک عمر فعالیت هنری بازیگر مطرح هالیوود، هریسون فورد رو‌نمایی شد قرار است از حدود ده روز دیگر اکران رسمی و عمومی خود را در سالنهای بریتانیا و آمریکا آغاز کند.این پنجمین و آخرین قسمت از مجموعه فیلم‌های«ایندیانا جونز»است و باید دید می تواند همچون آثار گذشته مخاطبین خود را راضی نگه دارد؟

فیلم «ایندیانا جونز و گردانه‌ی سرنوشت» (Indiana Jones and the Dial of Destiny) به کارگردانی جیمز منگولد، در سال ۱۹۶۹ می‌گذرد. ایندیانا جونز باستان‌شناس و ماجراجوی آمریکایی که قرار است با سرنوشت خودش در این قسمت مواجه شود، در پس‌زمینه‌ی یک مسابقه‌ی فضایی قرار می‌گیرد. جونز از این واقعیت ناراحت است که دولت آمریکا نازی‌های سابق را برای کمک به شکست اتحاد جماهیر شوروی در رقابت برای رسیدن به فضا به خدمت گرفته است. دخترخوانده‌اش، هلنا شاو (با بازی فیلی والر بریج)، او را در این ماجرا همراهی می‌کند. در همین حال، یورگن وولر (با بازی مدس میکلسن)، یکی از اعضای ناسا و نازی سابق که درگیر برنامه‌ی فرود بر روی ماه بود، مایل است جهان را به جایی بهتر (از نظر خودش) تبدیل کند.