سریال «وراثت» یکی از پربیننده ترین سریال های روز جهان است که شخصیت های پرتعداد و جذاب آن قابلیت بررسی دارند.

به گزارش فیلم نت نیوز، سریال محبوب و پرستاره‌ی HBO یعنی «وراثت» (Succession) (می توانید در این لینک در فیلم نت تماشا کنید) به جرات یکی از بهترین مجموعه‌های تلویزیونی سال‌های اخیر است که صرفا به ‌دلیل شیوه‌ی روایت هنرمندانه و ظریفش از بدترین و تاریک‌ترین رفتارهایی که یک انسان می‌تواند در زندگی از خودش بروز دهد، تا سال‌ها در خاطرات فیلم‌بازان و علاقه‌مندان به سریال‌های تلویزیونی ثبت خواهد شد؛ اثری که به اخلاق، رفتار و سیاست‌های درون خانواده‌های قدرتمند و مهم جامعه می‌پردازد و جزییات این طبقه‌ی اجتماعی و مشکلاتی را که با آن‌ها درگیر هستند به ‌بهترین نحو ممکن به ‌تصویر می‌کشد.

«وراثت» سریال پرشخصیتی است و کاراکترهای اصلی و فرعی زیادی در این مجموعه حضور دارند. اگر تا به حال موفق به تماشای آن نشده‌اید، باید بگوییم که با طنزی تاریک و گزنده‌ شما را در داستان‌ها و مشکلات شخصیت‌های پرشمار خود غرق خواهد کرد. شخصیت‌هایی که اکثر مواقع رفتارهای مزخرف و اعصاب خوردکنی دارند و کارهای نفرت‌انگیزشان مخاطب را شگفت‌زده می‌کند. از انتشار عکس‌های برهته گرفته تا حمایت علنی از فاشیسم، خانواده‌ی رویز، دوستان، متحدان و دشمنانشان در طول نزدیک به چهار فصل از این کمدی – درام فوق‌العاده کارهای واقعاً فجیعی انجام داده‌اند. اما کدام شخصیت از همه بدتر بود؟ حالا که نزدیک به دو ماه از انتشار آخرین قسمت این سریال موفق می‌گذرد، بهتر می‌شود راجع به شخصیت‌های متعدد آن نظر داد و تحلیلشان کرد. ما در این مطلب به بررسی دقیق‌تر ۲۵ شخصیت‌ بیشتر شناخته شده‌ی‌ این سریال پرطرفدار پرداخته‌ایم و آن‌ها را براساس میزان محبوبیتشان – بخوانید نفرت‌انگیز بودن – برای شما رتبه‌بندی کرده‌ایم.

۲۵. راوا روی (Rava Roy) – Natalie Gold

ر این مقاله، ما قصد داریم که شخصیت‌های بزرگسال سریال «وراثت» را مورد بررسی قرار دهیم، وگرنه آخرین رتبه در این لیست بدون تردید به بچه‌های کندال و راوا تعلق می‌گرفت. راوا هم درست به اندازه‌ی هرکسی که برای اولین بار با خانواده‌ی روی وصلت می‌کند، از راز و رمزها و جریانات این خانواده‌ی ثروتمند خبر داشت، اما نمی‌دانست خود را در چه هچلی انداخته و چه چیزی در انتظارش خواهد بود. او قصد داشت تنها برای مدت مشخصی در این خانواده بماند تا به کمک پول و قدر آن‌ها به اهداف شخصی خودش دست پیدا کند. راوا راحت‌تر و بی‌دردسرتر از هر شخصیت دیگری در این سریال وارد خانواده‌ی روی شد. او زمانی عضوی از خانواده‌ی رومن می‌شود که کندال نسبتاً جوان و ایده‌آل‌گرا بود و راوا خودش را متقاعد کرده‌ بود که با ورود به این خانواده، سبک زندگی‌اش درست مانند سری فیلم‌های «پدرخوانده» (The Godfather) خواهد شد و کندال هم مانند مایکل کورلئونه، تنها کسی است که در نهایت تمام فعالیت‌های خانواده را به‌ دست می‌گیرد.

اما زمانی‌ که راوا متوجه شد، کندال نه تنها قادر به اداره کردن امپراطوری خانوادگیشان نیست و اجازه‌ی آن را هم ندارد، حتی لحظه‌ای برای بیرون آمدن از این خانواده درنگ نکرد و کندال را ترک کرد. مخصوصا که اعتیاد مخرب کندال به موادمخدر که همواره به راوا و فرزندانش آسیب می‌زد نیز بیشتر شده بود. اما او همیشه احساس می‌کرد موظف است سوفی و آیورسون که تنها نقاط روشن و باارزش در این خانواده بودند، را نیز از این منجلاب نجات دهد به همین دلیل گاهی با همسرش ملاقات می‌کرد. این زن در مقایسه با دیگر شخصیت‌های این سریال و به خصوص اعضای خانواده‌ی رومن، عملا یک قدیس به‌ حساب می‌آید.

۲۴. ویلا فریرا (Willa Ferreyra) – Justine Lupe

به خاطر اینکه سن کانر زمان ازدواج با ویلا خیلی بیشتر از سن کندال زمان ازدواج با راوا بود، ویلا هیچ برداشت اشتباهی در مورد خانواده‌ای که واردش شده نکرد و کاملاً  آگاهانه وارد رابطه‌ای شد که فقط با اهداف مالی شکل گرفته بود و ماهیتی معامله‌‌گونه داشت. با وجود اینکه این شرایط برای هیچ‌کسی ایده‌آل و خوشایند نیست، اما ضرر خاصی هم برای کسی ندارد و ویلا درست مانند یک شخص منفعل بدون هیچ واکنشی نسبت به اعمال این خانواده، به لذت بردن از زندگی خود در کنار آن‌ها ادامه می‌دهد و نمی‌توان او را یک گناهکار واقعی دانست. او فرد متملق و چاپلوسی است که یکی از وظایفش تعریف کردن از اقدامات کانر است و پسر بزرگ بزرگ لوگان نیز به خوبی هوای او را دارد.

۲۳. اوان روی (Ewan Roy) – James Cromwell

قطعاً پدربزرگ سرد و نچسب گرگ نه‌ تنها به‌ خاطر نفرتی که از برادر کوچکترش لوگان داشت، بلکه به‌ دلیل عقاید انسان‌دوستانه و بخشیدن کل ثروتش به خیریه‌هایی مانند خیریه‌ی «صلح سبز» (Greenpeace)، یکی از شخصیت‌های نسبتاً مثبت این سریال به‌ حساب می‌آید. او دل پری از لوگان و کارهایی که انجام می‌دهد دارد و اکثر تصمیم‌ها و رفتارهایش خلاف سیاست‌ها و اهداف پلید کمپانی Waystar  بود. البته، درست مانند برادرزاده‌اش شیو، چون مستقیماً جلوی لوگان و فعالیت‌های اشتباه شرکت ایستادگی نکرد، نمی‌توان او را یک شخصیت کاملاً خوب در این داستان دانست و صحبت‌های احساسی و زیبایش بعد از فوت لوگان هم دیگر برای تطهیر چهره‌اش فایده‌ای نداشت.

۲۲. جس جردن (Jess Jordan) – Juliana Canfield

دستیار قدیمی کندال به خاطر بی‌آزار بودنش تقریباً به‌اندازه‌ی راوا، لیاقت حضور در جایگاه آخر این لیست را دارد. اما تحول درونی ناگهانی و خداحافظی او از کندال و این شرکت در قسمت ماقبل آخر سریال باعث نمی‌شود که ما سال‌ها فعالیت بی‌چون و چرای او را برای کندال و این شرکت، با وجود آگاهی از ماهیت حقیقی آن‌ها نادیده بگیریم. شاید بگویید: «شغل او اینطور ایجاب می‌کرده و در صورت عدم اطاعت اخراج می‌شده». اما مگر نمی‌شود در اداره‌ی پست کار پیدا کرد؟ شاید اگر بلندپروازی کمتری داشت و زودتر از این‌ها استعفا می‌داد، جایگاه بهتری در این لیست نصیبش می‌شد.

۲۱. استوی حسینی (Stewy Hosseini) – Arian Moayed

از طرفی، استویی یک میلیاردر است که اساساً این واقعیت باعث جلب نگاه‌های منفی به او خواهد شد، اما از سوی دیگر، در همین مدت زمان محدودی که در سریال حضور داشت، با شخصیت و رفتارهای حساب شده و جذابش نشان داد که شاید یکی از بهترین افراد ثروتمند جهان باشد. زیرا برخلاف خاندان روی و بسیاری از شخصیت‌های برجسته‌ی دیگر در این داستان، استویی بحث تجارت و مسائل زندگی شخصی خود را کاملاً از هم جدا می‌کند، اهل انتقام گرفتن نیست، سعی نمی‌کند به هر دلیلی کوچکی به کسی صدمه بزند و از راه‌های دوستانه و مسالمت‌آمیز برای رسیدن به هدف سودآورش استفاده می‌کند؛ در کل، او یک جنتلمن واقعی است. شاید جالب باشد بدانید که نقش استوی را یک ایرانی‌تبار به‌ نام آرین موید بازی می‌کند.

۲۰. سندی و ساندی فورنس (Sandy & Sandy Furness) – Larry Pine

جایگاه استویی در این لیست خیلی نزدیک به جایگاه سندی و ساندی است، اما یک دلیل مهم باعث شد که این دو یک پله پایین‌تر از استویی قرار بگیرند. تفاوت بین آن‌ها این است که وقتی صحبت از خانواده‌ی روی به میان می‌آید، همه‌چیز برای این پدر و دختر شخصی می‌شود و سطحی از شرارت و عصبانیت را از خود بروز می‌دهند که تصویری ملموس از عمده مشکلات و اختلافات بین میلیاردرهای دنیا را به ما نشان می‌دهد.

۱۹. کارولینا نووتنی (Karolina Novotney) – Dagmara Domińczyk

بی‌پرده بگوییم: «هرکسی که مایل به برقراری ارتباط با کارولینا بیرون از محیط حرفه‌ای باشد، قطعاً دچار جنون شده‌ است». اگرچه این شخصیت در سریال «وراثت» معقول، منطقی، دقیق و توانا به‌ نظر می‌رسد، اما در عین‌ حال شخصیتی دیگر نیز دارد که انتخاب کرده سال‌ها کار پولشویی و لاپوشانی فعالیت‌های خلاف و نادرست لوگان و شرکتش را انجام دهد، آن‌هم در شرایطی که همه‌چیز را درباره‌ی واقعیت فعالیت‌های وحشتناک آن‌ها می‌دانسته است. بنابراین، هیچ توجیهی برای لاپوشانی کارهای خلاف و اشتباه این خانواده ندارد، مگر بلندپروازی و کسب ثروت بیشتر. کارولینا هم می‌توانست به جای کار برای کمپانی روی در اداره‌ی پست کار پیدا کند!

۱۸. هیوگو بیکر (Hugo Baker) – Fisher Stevens

لاپوشانی کارهای خلاف این شرکت عظیم تنها به‌ دست کارولینا امکان‌پذیر نبود و راست‌ و ریس کردن بخش زیادی از جنایات آن‌ها به‌ دست پادوی عزیز کندال و شریک کارولینا یعنی هیوگو که اخیراً این پست را مشتاقانه پذیرفته‌ بود، واگذار می‌شد. همانطور که پیش‌تر گفتیم، کارولینا می‌توانست به‌ راحتی در هر شرکتی که می‌خواست کار پیدا کند، اما از برخی جهات هیوگو چاره‌ای نداشت و جایگاهش تنها در خانواده‌ی روی بود. البته، رفتارهای او عموماً نشان می‌داد که نه‌ تنها مایل به تمیزکاری گندهای خانواده‌ی روی بود، بلکه اغلب از انجام آن‌ها لذت می‌برد.

۱۷. نان پیرس (Nan Pierce) – Cherry Jones

تا کجا می‌توان شخصیت‌های سریال «وراثت» (Succession) را به‌خاطر ریاکاری تنبیه کرد؟ نان پیرس رئیس مؤسسه‌ی رسانه‌ای PGN  و رقیب دیرینه Waystar است که ظاهراً مخالف تمام ایدئولوژی‌های لوگان بود. با این‌ حال، اگر نگاه اجمالی به خانواده‌ی پیرس حتی قبل از این فصل، بیاندازیم، درست مانند فرهنگ پاپ مدت‌ها پیش، شاهد تصویری از لیبرالیسم لیموزینی خواهیم‌ بود. البته، عمدتاً تمایل شدید نان در این فصل از سریال برای فروش شرکتش به لوگان یا در نهایت، به فرزندان سرکشش بود که او را تا این حد در لیست بالا آورده‌ است. اگر کسی به اندازه‌ای که نان ادعا می‌کرد به مسائل اخلاقی باور داشت، هرگز اجازه نمی‌داد روی حتی به شرکت  PGN نزدیک شود. در نهایت، او هم ثابت کرد که مانند دیگر شخصیت‌ها حریص و خودخواه است، و بحث‌های طولانی و سنگینش درمورد پول حین انجام معامله‌ دلخواهش بیش‌ از پیش این موضوع را تأیید می‌کند.

۱۶. کری کاستلابیت (Kerry Castellabate) – Zoë Winters

کری هرگز به‌ اندازه‌ی جس تردید اخلاقی پیدا نمی‌کرد و مشکل خاصی هم برای انجام کارهایش با روش‌های نامتعارف نداشت.به همین خاطر مشتاقانه با لوگان همراه شد، به این امید که این‌ کارش از او یک ستاره‌ی تلویزیونی بسازد یا حداقل بتواند عروس ثروتمند بعدی این خانواده شود. به‌طور کلی، او شخصیتی سنگدل است که حتی ذره‌ای تردید در انجام کارهایی که منجر به پیشبرد اهدافش شوند ندارد و در این بین اصلاً برایش مهم نیست که چه بلایی سر چه کسی می‌آید. این ویژگی‌های شخصیتی او حتی قبل از شخصی شدن رابطه‌اش با لوگان، کاملاً قابل مشاهده‌ است.

۱۵. مارسیا روی (Marcia Roy) – Hiam Abbass

همچون کری، مارسیا هم هیچ‌گونه نگرانی واقعی در مورد شدت مخرب بودن فعالیت‌های لوگان در جهان نداشت، بنابراین، تنها ایرادی که می‌توان از او گرفت، ایرادات رفتاری و شخصی اوست. درست مانند زمانی‌ که کارهایش باعث خجالتش بین همه شد. او حتی می‌تواند از مزایای مالی بیشتری نسبت به تمام همسران گذشته و آینده‌ی لوگان بهره‌مند شود اما تنها هدفش نجات خود از این منجلاب است.

۱۴. جری کلمن (Gerri Kellman) – J. Smith-Cameron

دیگر نوبت به شخصیت‌های کلیدی‌تر رسیده‌ است و از اینجا به بعد، ما بسیار موشکافانه‌تر شخصیت‌های باقی مانده را مورد بررسی قرار می‌دهیم، مخصوصاً سه عضو واقعا مورد اعتماد لوگان. پایین‌ترین جایگاه بین این افراد در این لیست به جری می‌رسد. تنها گناه جری سکوت در مقابل مشاهده‌ی کارهای اشتباه لوگان و شرکتش بود، در  حالی‌که وظیفه داشت به آن‌ها برای فرار از عواقب اقدامات خلافکارانه‌ی خود کمک‌ کند. همانطورکه دختر لوگان اشاره کرد، جری زنی بود که برای کارفرمایان مرد کار می‌کرد و نمی‌توانست ارتباط خوبی با دیگر زنان در این شرکت برقرار کند. علاوه‌ بر این، جری آسیب‌های روحی و روانی بسیار بیشتری در مقایسه با فرانک یا کارل دیده‌ بود، زیرا نه‌ تنها بسیاری از عکس‌های بی‌شرمانه‌ی رومن روی برای او ارسال می‌شد و مدام شاهد رفتارهای ناشایست و غیرحرفه‌ای در محیط کاری‌اش بود، بلکه او دوران کارآموزی خود را نیز در شرکت    Waystar  گذرانده‌بود، به‌همین‌خاطر، کمی هم باید به او حق داد که بعضی رفتارها را انجام دهد.

۱۳. فرانک ورنون (Frank Vernon) – Peter Friedman

فرانک مهربان‌ترین عضو شخصیت‌های خاکستری سریال است و مسلماً خیلی بیشتر از لوگان، حق پدری بر گردن کندال دارد، اما بازهم نمی‌توان منکر این شد که او هم مانند دیگران، در تمام فعالیت‌های لوگان و شرکت Waystar شریک است. با این‌ وجود، او نیز مانند چندین شخصیت دیگر در این لیست – با نگاه به اقداماتش از برخی جهات خاص – نشان می‌هد که گاهی اوقات کاملاً آگاه و واقف به تمام کارهای اشتباه خود و همکارانش بود و به اندازه کافی همدلی می‌کرد، اما در بعضی مواقع حتی ما هم متوجه شدیم که رفتار مهربانانه‌ی او، چیزی جز دروغ و ریاکاری برای گول‌زدن خود و دیگران نیست.

۱۲. کارل مولر (Karl Muller) – David Rasche

تنها دو ویژگی شایسته‌ی بازگویی درباره‌ی مدیر مالی Waystar است: ۱) او در دهه‌ی ۹۰ کارهای بزرگ و ارزشمندی برای فراگیری سیستم کابلی انجام‌ داد، ۲) او کمترین میزان ندامت و پشیمانی را از عضویت و فعالیت‌هایش در گروه «خاکستری‌ها» داشت. با وجود اینکه کمترین میزان ریاکاری را در شخصیت کارل دیده‌ایم، اما باز هم شخصیتی است که معمولاً کسی علاقه‌ای به وقت‌ گذراندن با او ندارد و بدون هیچ درنگی، می‌توان بالاترین رتبه را در این گروه سه‌ نفره – سه شخص نزدیک به لوگان شامل: جری، فرانک و کارل – به او داد.

۱۱. کانر روی (Connor Roy) – Alan Ruck

رتبه‌بندی و پیدا کردن جایگاه مناسب در این لیست برای کانر یکی از سخت‌ترین کارها بود، زیرا از بسیاری جهات، او شخصیتی بی‌آزار است که ضرری برای کسی ندارد، اما درست مانند یک کبک سرش را زیر برف برده و گویی اصلاً خبر ندارد که در چه جهانی زندگی می‌کند. با وجود تلاش‌های بی‌ثمری که در گذشته برای جلب عشق و احترام پدرش داشته، باز هم بی‌وقفه و در هر فرصتی که به‌ دست می‌آورد، هرکاری برای جلب رضایت لوگان انجام می‌دهد.

همچنین، نمی‌توان از این چشم‌پوشی کرد که او ۱۰۰ میلیون دلار در کمپین ریاست جمهوری سرمایه‌گذاری کرد، کمپینی که می‌توان هدفش را در یک جمله خلاصه‌ کرد؛ «آمریکا: مسائل گوناگون عصبانی». درست‌ است که او شاید به‌ اندازه‌ی پدر، خواهر، برادر و یا بسیاری از کارمندان شرکت پدرش کارهای بد انجام نداده باشد اما همچنان پول، ثروت و امکانات بزرگ‌تر و بیشتری نسبت به تمام افراد قبل از او در این لیست داشت و می‌توانست کارهای بسیار بیشتری با آن‌ها انجام دهد؛ پس بیایید او را اینجا بگذاریم.

۱۰. سید پیچ (Cyd Peach) – Jeannie Berlin

انتخاب این‌یکی بسیار ساده بود، سید رئیس ATN  و بدترین و مخرب‌ترین سلاح امپراتوری Waystar Royco است. او شخصی بود که به لوگان اجازه‌ داد تا سال‌ها از او و ATN به‌ عنوان ماشین تبلیغاتی خود استفاده‌ کند و هرگز هم شکایتی نکرد. همچنین، همیشه همان جمله‌ی کلیشه‌ای: «من فقط دستورات را اجرا می‌کنم» را برای خود تکرار می‌کرد تا کارهایش را موجه جلوه دهد.

۹. لوکاس ماتسون (Lukas Matsson) – Lukas Mattsson

نماد یک خوره‌ی تکنولوژی ضداجتماع که هیچ توجهی به تأثیرات منفی فناوری‌هایش روی جهان ندارد! البته نمی‌توان صحنه‌ای که او کیسه‌های خون خود را برای رئیس کمیسیون (که با او نیز رابطه داشت) می‌فرستد و با اینکار در ملاء عام تحقیرش می‌کند را فراموش کرد. او حتی مشکلی برای همکاری با یک نازی برای پیشبرد اهداف و تجارتش ندارد. (همانطور که willkommen در آخرین قسمت به آن اشاره کرد.)

۸. لیدی کارولین کالینگوود (Lady Caroline Collingwood) – Harriet Walter

خوشبختانه مادر کندال، رومن و شیو آنقدر از خودش شناخت داشت که می‌دانست به تنهایی توانایی تربیت فرزندانش را ندارد زیرا اگر حضانت فرزندانش را از لوگان می‌گرفت یا حتی به حضانت مشترک راضی می‌شد، فرزندانش شاید حتی شخصیتی بدتر از این پیدا می‌کردند. او با رها کردن فرزندانش و سپردن آن‌ها به‌طور کامل، به مردی بی‌ثبات و بی‌رحم که قادر به دوست‌ داشتن کسی و یا چیزی نیست و حتی حاضر نیست برای کارهای اشتباهش عذرخواهی کند، باعث شد فرزندانش به چنین موجودات ترحم‌برانگیزی تبدیل شوند.

۷. تام وبسگنز (Tom Wambsgans) – Matthew Macfadyen

همانطور که افرادی که بعدها به یک دین روی آورده‌اند می‌توانند پرشورتر و با اشتیاق بیشتری نسبت‌ به افرادی که با آن دین به‌دنیا آمده‌اند رفتار کنند، شوهر شیو هم حتی پس از جدا شدن از او، در هر فرصتی که به دست می‌آورد سعی می‌کرد واکنشی درست مانند کارهای خانواده‌ی روی و حتی شدیدتر از آن‌ها را از خود نشان‌ دهد. او کارهای بد و یا هیولاگونه‌ی زیادی انجام داده‌ است تا در اوج ناامیدی، قدرت نسبی‌اش که تنها از ازدواج بدون عشق با یکی از اعضای این خانواده به دست‌ آورده را حفظ کند و برای این کار حتی از رد کردن خط قرمزهایی که برای جایگاهش بسیار خطرناک بودند نیز دریغ نمی‌کرد. نمود عینی کسی که از همه@چیزش را برای رسیدن به هدف زیر پا می‌گذارد.

۶. پسر عمو گرگ «گرگ هیرش» (Cousin Greg) – Nicholas Braun

شاید چنین جایگاه بالایی در این لیست برای شخصیت پسرعمو گرگ برایتان عجیب باشد. وقتی سریال «وراثت» آغاز شد، گرگ آشغال به درد نخوری بود که نشئه می‌کرد و در شهربازی لباس عروسک‌ها را می‌پوشید. همچنین تنها عضوی از این خانواده به‌ حساب می‌آمد که هیچ پول، نفوذ یا متحدی نداشت. شاید کسی در اوایل داستان از گرگ خوشش نمی‌آمد، اما این شخصیت آنقدر بدبخت و آسیب‌پذیر بود که نمی‌شد دلتان برایش نسوزد. با این‌ حال، ادامه‌ی روند او در سریال نشان‌ می‌دهد که قدرت می‌تواند آنقدر فاسد کننده باشد که چهره‌ی حقیقی هرکسی را فاش کند. حتی گرگ بی‌عرضه هم هرچقدر قدرت بیشتری به‌ دست آورد – حتی اگر به‌ اندازه‌ی گرفتن جایگاه تام کوچک باشد – پست بودن ذاتش بیشتر نمایان شد. با تمام این‌ها، تام در برخی مواقع نشانه‌هایی از انسانیت را از خود بروز می‌دهد اما گرگ در موارد مشابه کم‌وبیش شبیه‌ به یک جنایتکار اجتماعی واقعی عمل می‌کند، حتی بدتر از دو برادر منزجرکننده (نامی که کاملاً لایقش هستند).

۵. شیو روی (Siobhan Shiv Roy) – Sarah Snook

دورویی در این شخصیت غیرقابل وصف است. شیو تنها عضو از این خانواده است که به‌ ظاهر، اهداف و روش‌های شرکت را ناپسند می‌داند، اما درست مانند عمو اوان، هرگز کاری برای متوقف‌ کردن لوگان انجام‌ نمی‌دهد و حتی اغلب در کارهایش با او همراه نیز می‌شود. درست مانند زمانی‌ که با اکراه حاضر شد با جرید منکن عکس بگیرد. برخی از این رفتارها را می‌توان نتیجه‌ی یک عمر سوءاستفاده‌ی عاطفی از او دانست، اما بازهم نفع شخصی‌اش در انجام بسیاری از این کارها بود.

دیدیم که حتی بعد از مرگ لوگان، شیو بیش‌ از هرچیز، به‌ دنبال تصاحب صندلی پدرش بود: با وجود تمام دفاعیه‌های خشمگین او نسبت‌ به انتخاب منکن و فوایدش برای کشور، در نهایت شیو تصمیم گرفت برای منفعت خود و طبق توافقش با ماتسون، از کمپین خیمنز حمایت کند و حمایت‌های رومن از منکن را قطع کند. در خانواده‌ای که زبان عشقش توهین است، طعنه‌های بی‌رحمانه و خلاقانه‌ی شیو چیز عجیبی نیستند، مخصوصاً در مقابل پدری که سال‌ها با او بد رفتاری کرده‌ است. علاوه‌ بر این، در فصل گذشته دیدیم که او حاضر شد تمام اشتباهات و جنایات کندال را با نامه سرگشاده‌ای تنها به‌ دلیل مخالفت‌های دیگر خواهران و برادرانش در ملاء عام برملا کند. او مسلماً شباهت شخصیتی بسیار بیشتری به لوگان نسبت‌ به برادرانش دارد، حتی اگر کمترین میزان موفقیت حرفه‌ای را داشته‌ باشد.

۴. کندال روی (Kendall Roy) – Jeremy Strong

کندال بی‌شک، عطش بی‌پایانی برای جانشینی پدرش دارد و شب و روز رویای تکیه بر صندلی ریاست را می‌بیند، اما اغلب جوری رفتار می‌کند که انگار فردی نجیب‌تر، روشنفکرتر و باهوش‌تر از سایر اعضای خانواده است. اما در واقع اینطور نیست و او شخصیتی وحشتناک است که علی‌رغم تمام کارهای خطایی که انجام داده، بازهم خود را فرد خوب و موجهی می‌داند. با توجه‌ به این انگیزه‌های متناقض، آیا فکر می‌کنید که او از کسب نکردن رتبه‌ی اول در لیست ما هم ناراضی و آزرده خواهد شد؟ کندال در طول این سال‌ها فرصت‌های بسیار زیادی برای انجام کارهای درست داشته – به ویژه پس از مرگ پیشخدمت – اما هر بار پیش از هرچیز، کاری را که به نفعش بوده را انجام‌ داده.

۳. جرید منکن (Jeryd Mencken) – justin kirk

با منکن چه کنیم؟ شخصیتی که علی‌رغم نقش کوتاهی که در این سریال داشت (البته تأثیرات اقداماتش قبل از حضور او روی صحنه کاملاً مشهود بود)، اما کاملا نشان داد یک ملی‌گرای سفیدپوست است که به نظر می‌رسد با کمک دوستان خطرناکش انتخابات ریاست‌ جمهوری را تحت کنترل دارد. اساساً، به‌ نظر شما کدام‌ یک بدتر است؟ یک فرد نژادپرست و نازی که ادعای قدرت می‌کند، یا افرادی که او را به قدرت رسانده‌اند و اصلاً برایشان مهم نبود که با آن چه خواهد کرد؟ به‌نظر جایگاه سوم در این لیست برای این فرد نفرت‌انگیز جایگاه مناسبی است.

۲. رومن روی (Roman Roy) – Kieran Culkin

چند هفته‌ی پیش که برای اولین بار این مقاله را نوشتیم، رومن را بین ۱۰ شخصیت اول لیست قرار داده بودیم اما اصلا تصور نمی‌کردیم که لایق رتبه‌ی دوم باشد. اگرچه رومن وحشی‌ترین، کوته‌اندیش‌ترین و بدترین عضو از لحاظ اخلاقی بین خواهر و برادرانش است، اما بازهم احتمال می‌رفت او همدلی و همدردی بیشتری نسبت به افراد خارج از محیط خانواده از خود نشان دهد، حتی اگر شده بسیار مختصر و ناچیز (البته گری با این دسته‌بندی موافق نخواهد بود).

امروزه، تقلب در انتخابات دیگر آنقدرها هم اهمیت ندارد، اما او برای دستیابی به مقاصد خودخواهانه‌ی خود که مهم‌ترین آن‌ها اثبات توانایی‌ها و کسب رضایت توخالی از خودش بود، خود را درگیر انتخابات آمریکا می‌کند و به‌نظر نمی‌رسید حتی ذره‌ای به پیامدهای پیروزی منکن در آن اهمیتی دهد. در حالی‌ که هر چهار فرزند لوگان زندگی خود را صرف تلاش بیهوده برای کسب تأیید پدرشان کرده‌اند، رومن تنها کسی است که کار بزرگ و وحشتناکی برای به‌دست آوردن آن انجام می‌دهد، حتی اگر دیگر دیر شده‌ باشد و پدرش نتواند نتیجه‌ی این کارش را ببیند. تبریک میگوییم، شما یک آدم آشغال و از خود راضی هستید!

۱. لوگان روی (Logan Roy) – Brian Cox

سخنرانی برادرش اوان به‌ وضوح بیانگر این موضوع بود که: «لوگان روی مردی بود که جهان را از نگاه ظالمانه و ناهنجار خود تماشا می‌کرد. او با مسموم کردن همه‌چیز و هرکسی که سر راهش قرار می‌گرفت، از دموکراسی گرفته تا فرزندانش، امپراتوری عظیم خود را بنا کرد». گناهان او آنقدر بزرگ، زیاد و وحشتناک هستند که نمی‌توان تمام آن‌ها را در اینجا ذکر کرد. حتی می‌توان تأثیرات لوگان را تقریباً در همه کارهای وحشتناک دیگر شخصیت‌ها در این سریال مشاهده کرد. با کارهای وحشتناکی که در زمان حیاتش انجام داد، بدون شک، بالاترین رتبه در این لیست تنها شایسته‌ی اوست. به جرات می‌توان گفت که شخصیت او بدتر از مجموع همه‌ی افراد حاضر در این لیست بود و حالا که مرده‌ است و دیگر نمی‌تواند به کسی آسیب بزند، می‌توان او را با خیال راحت و بدون هیچ تردیدی در صدر نفرت‌انگیزترین شخصیت‌های سریال «وراثت» قرار داد.

منبع: rollingstone
ترجمه: دیجی مگ- امیرحسین اشرفی