رئالیتی شوی «پدرخوانده» هر پنجشنبه ساعت 8 صبح از پلتفرم فیلم‌نت عرضه می‌شود به همین مناسبت نگاهی به شیوه اجرا و کارگردانی این مجموعه پرطرفدار انداختیم.

به گزارش فیلم نت نیوز، بازی «مافیا» یک بازی جهانی است که طرفداران بیشماری را در سرتا سر جهان دارد، در ایران هم این بازی در میان جوانان طرفدار بسیاری دارد، شاید همین عامل سبب شده تا رئالیتی‌شوی مافیا با عناوین مختلف و حضور بازیگران مختلف به یکی از پربیننده‌ترین برنامه‌های پلتفرم‌های ایرانی بلد شده است.

در ادامه ساخت این تولیدات، پلتفرم فیلم‌نت با تولید رئالیتی شو «پدرخوانده» روایتی تازه از بازی جهانی مافیا را ارائه داده است. در «پدرخوانده» شاهد حضور یازده بازیکن هستیم که سه نفر در نقش منفی و یا مافیا بازی می‌کنند، هفت نفر در نقش شهروند و یک بازیکن مستقل به نام جک گنجشکه که در این فصل «امیر کاظمی» آن را ایفا می‌کند.

فردی به نام «پدرخوانده» هم در کار حضور دارد که رئیس گروه مافیا است و تصمیم نهایی به عنوان شلیک شب را او صادر می‌کند او همچنین دارای یک جلیقه است که از شلیک در امانش نگه می‌دارد، قابلیت دیگری که پدرخوانده دارد سلاخی و یا همان حس ششم است. او می‌تواند با حدس دقیق نقشه یک نفر او را سلاخی کند و در مقابل بازیگری که سلاخی می‌شود قابلیتش را برای آن شب از دست می‌دهد و صبح روز بعد از بازی خارج می‌شودو نکته جالب اینکه حتی شخصیت دکتر هم نمی‌تواند بازیکنی که سلاخی شده است را نجات دهد.

در تیم «مافیا» فرد دیگری به نام «ماتادور» وجود دارد که می‌تواند هر شب قالبیت یکی از بازیکنان را از او بگیرد اما نمی‌تواند به یک بازیکن طی دو شب متوالی حمله کند. عضو سوم تیم مافیا سال گودمن است که در صورت خروج یکی از دو مافیای قبلی از بازی می تواند یک شهروند ساده را خریداری بکند و آن شهروند ساده از آن به بعد در تیم مافیا به عنوان یک مافیای ساده بازی کند اما جالب‌ترین شخصیت این بازی مهیج که البته توامان باعث تفاوت‌های آشکاری با نسخه‌های قبلی بازی مافیا شده است شخصیت «جک گنجشکه» است او نه شهر است و نه مافیا یک شخصیت مستقل است و مجبور است به تنهایی بازی را ببرد، او نامیرا است یعنی نه با تیر خارج می‌شود و نه با رای‌گیری. در صورتی که کل شهر تصمیم بگیرند که «جک گنجشکه» از شهر خارج شود تنها نقش‌اش توسط گرداننده بازی اعلام می‌شود و در بازی باقی می‌ماند!
او هر شب یک نفر را طلسم می‌کند در واقع در شب معارفه و پس از مافیا توسط گرداننده اعلام می‌شود که جک گنجشکه بیدار شود و طلسم خودش را اعلام کند و او یک نفر را به عنوان طلسم اعلام می‌کند و این در حالی است که شخص مورد نظر نمی داند که جک او را طلسم کرده است و این کته کلیدی وجود دارد که جک باید هر شب طلسمش را تغییر دهد و هرگز نمی‌تواند یک طلسم را دو بار روی یک نفر اجرا کند و در صورتی که تمام بازیکنان را طلسم کرده باشد آن وقت می تواند مجددا یک نفر تکراری را طلسم کند.
حالا این شخصیت مرموز و جالب چگونه از بازی خارج می‌شود؟ فقط سه راه برای خروج او از بازی وجود دارد. اول اینکه طلسم را به هر طریقی که شده از بازی خارج کنند. دوم. در صورتی که نقش جک گنجشکه نقشش به صورت کامل افشا نشده باشد یکی از بازیکنان می تواند در حرکت آخر کارت یک ذهن زیبا را بکشد و باید نقش جک را کاملا حدس بزنند اگر این کار با موفقیت انجام شود جک از بازی خارج می‌شود و بازیکنی که این کار را کرده است جای جک می نشیند. سوم: سلاخی پدرخوانده است، او با حدس دقیق نقش جک گنجشکه او را می تواند از بازی خارج کند! اما آیا جک گنجشکه می تواند بازی را ببرد؟ او فقط در دو حالت می تواند این کار را انجام دهد نخست آنکه تمام مافیاها از بازی خارج شده باشند و دوم اینکه بازی به سه نفر آخر رسیده باشد و یکی از این سه نفر هم شخصیت جک گنجشکه باشد!
با مروری بر همین شیوه منحصر به فرد اجرایی و تغییرات در کلیت بازی است که متوجه می شویم چرا «پدرخوانده» به نسبت دیگر رقبای خود در مرتبه بالاتری قرار می‌گیرد البته نباید دکور جذاب و استفاده از بازیکنان محبوب و طنز به شدت جذاب سبب شده تا رئالیتی شوی «پدرخوانده» به یکی از بهترین و در عین حال متفاوت ترین برنامه‌های «شب‌های مافیا» بدل شود.
در رئالتی شوی «پدرخوانده» بازیگرانی همچون امیر کاظمی، فرزاد حسنی، فرزین محدث، امیر مهدی ژوله، دارا حیایی، سینا رازانی، نازنین کیوان، نجمه جودکی، فاطیما بهارمست، منوچهر هادی و کیسان دیباج ایفای نقش می کنند. گرداننده این بازی بر عهده کامبیز دیرباز است و تهیه، نویسندگی و کارگردانی بر عهده سعید ابوطالب است.
منبع: برنا