در شماره امروز «معرفی فیلم‌های روی پرده» به بررسی و معرفی فیلم سینمایی «زنبور کارگر» به کارگردانی افشین صادقی می پردازیم.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، فیلم سینمایی «زنبور کارگر» از چهارشنبه گذشته مورخ 29 شهریور ماه به اکران عمومی رسیده است. این فیلم سینمایی به تهیه کنندگی و کارگردانی افشین صادقی و نویسندگی سعید نعمت الله است. این فیلم در تابستان سال 1398 مقابل دوربین رفت و اکران آن سه سال به تعویق افتاده بود.

در این فیلم بازیگرانی همچون حمید فرخ‌نژاد، پگاه آهنگرانی، شبنم مقدمی و سعید آقاخانی ایفای نقش می کنند. فروش «زنبور کارگر» و تا زمان نگارش این یادداشت و پس از سه روز اکران عمومی حدود 140 میلیون تومان است.

این فیلم سینمایی در گونه سینمای درام اجتماعی قرار می‌گیرد و داستان آن درباره بیوک است که سال ها پیش زنش را به دلیل اهمال پزشکی از دست داده، در نزاعی کشته می شود. حالا دختر او درصدد قصاص قاتل است. در این میان تنها شاهد، دوست دختر قاتل است.

فیلم سینمایی «زنبور کارگر» به دلیل شیوع کرونا مجال اکران نیافته بود این فیلم جزو آثاری است که در دولت جدید با مشکل پروانه نمایش مواجه شده بود که با همراهی سازمان سینمایی مشکل آن برطرف شد.

افشین صادقی پیش از این فیلم سینمایی و در سال 1384 فیلم سینمایی «مقلد شیطان» را با بازی کامبیز دیرباز و شقایق فرهانی مقابل دوربین برده بود.

سعید نعمت‌الله، نویسنده سریال‌هایی همچون «جراحت»، «مدینه»، «میکائیل»، «زیر پای مادر»، «برادرجان» و کارگردان سریال‌ «پدر گواردیولا»، فیلمنامه «زنبور کارگر» را نوشته است.