فیلم سینمایی «بی مادر» ساخته مرتضی فاطمی و تهیه کنندگی محمدرضا مصباح و علی اوجی موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره ولز شد.

به گزارش فیلم‌ت‌نیوز، فیلم سینمایی «بی‌مادر» به نویسندگی و کارگردانی سید مرتضی فاطمی در جدیدترین موفقیت خود جایزه بهترین فیلم خارجی زبان جشنواره بین المللی فیلم ولز را از آن خود کرد. این جایزه پنجمین جایزه بین المللی این فیلم در پنجمین حضور است.

طبق قوانین و شرایط آکادمی اسکار، مهلت معرفی نمایندگان کشورهای مختلف برای رقابت در شاخه بهترین فیلم بین‌المللی اسکار سوم اکتبر (11مهر ماه) است و سینمای ایران باید نماینده خود را برای حضور در اسکار معرفی کند که به نظر می‌رسد موفقیت‌های جهانی «بی‌مادر» شانس انتخاب این فیلم به عنوان نماینده ایران به آکادمی اسکار را بالا برده است.

بی‌ما‌در پیش از این در چهار حضور قبلی بین المللی خود، سه جایزه «بهترین فیلم» از جشنواره‌های بین‌المللی داکا 2023،  کراسینگ د اسکرین انگلستان 2023، جشنواره بین‌المللی فیلم بنگلور و جایزه بهترین کارگردانی جشنواره فیلم رینبو لندن را کسب کرده بود.

این فیلم در هفتمین دوره جشنواره Wales International Film Festival 2023  که با ساز و کاری ویژه و چند مرحله‌ای در طی دو ماه در گوین تئاتر در شهر نیث در ولز جنوبی برگزار شد، برنده جایزه بهترین فیلم خارجی زبان شد.