فیلم مهم و جریان‌ساز «ایزی رایدر» در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم «ایزی رایدر» توسط پلتفرم فیلم‌نت در دسترس علاقه‌مندان به تاریخ سینما قرار گرفت.

این درام جاده‌ای و ماجرایی محصول 1969 است و به کارگردانی دنیس هاپر ساخته شده است. خود هاپر یکی از دو نقش اصلی فیلم را در کنار پیتر فاندا ایفا کرده است. جک نیکلسن و فیل اسپکتور از دیگر چهره‌های مطرحی هستند که در «ایزی رایدر» نقش‌آفرینی کرده‌اند.

فیلم «ایزی رایدر» داستان ماجراجویی‌ها و سفرهای دو دوست به نام‌های بیلی و وایات است که به امید یک زندگی آزاد، تصمیم به مسافرت می‌گیرند و به دل جاده می‌زنند، اما اتفاق‌های سخت و غیرمنتظره‌ای را تجربه می‌کنند.

«ایزی رایدر» که یک فیلم مستقل، کم‌هزینه و غیرمتعارف بود، به یکی از مطرح‌ترین آثار انتهای دهه 60 تبدیل شد. دنیس هاپر برای این فیلم جایزه بهترین کار اول را از جشنواره کن دریافت کرد. در جوایز اسکار هم «ایزی رایدر» نامزد دو جایزه بهترین بازیگر نقش مکمل مرد (جک نیکلسن) و بهترین فیلمنامه شد.

«ایزی رایدر» همچنین به فروشی 60 میلیون دلاری دست یافت که در سال 1969 رقم قابل توجهی محسوب می‌شد. اما این فروش زمانی عجیب‌تر می‌شود که بدانیم این فیلم با بودجه‌ای بین 360 تا 400 هزار دلار ساخته شد و این یعنی فروش «ایزی رایدر» تقریبا 150 برابر بودجه‌اش بود. به یمن همین موفقیت، «ایزی رایدر» را یکی از فیلم‌هایی می‌دانند که بر مسیر حرکت سینمای آمریکا تاثیر گذاشت و یکی از آغازکنندگان جریانی بود که امروزه به نام «هالیوود نو» یا «هالیوود نوین» شناخته می‌شود.

«ایزی رایدر» را می‌توانید این‌جا تماشا کنید.