فیلم سینمایی «اولد بوی» به کارگردانی کارگردان سرشناس کره‌ای پارک چان ووک پس از بیست سال مجددا در برخی سالن‌های سینما آمریکا اکران شده است و در پنج روز اول به رقمی حدود یک میلیون دلار رسیده است.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، استودیوی نئون فیلم «اولدبوی» (Oldboy) به کارگردانی پارک چان ووک را به مناسبت بیستمین سالگرد اکران در ۲۵۰ سالن سینما در آمریکا به نمایش درآورد و در پنج روز اول ۸۸۰ هزار دلار بلیت‌فروشی کرد. این فیلم در اولین هفته اکران مجدد از ۱ میلیون دلار عبور خواهد کرد.

استودیوی مترو تارتان فیلم «اولدبوی» را در آمریکای شمالی اکران کرد و ۷۰۷ هزار دلار فروخت. این فیلم کلاسیک اولین بار در سال ۲۰۰۳ عرضه شد اما تا سال ۲۰۰۵ در ایالات متحده روی پرده نرفت. «اولدبوی» اولین فیلم تاریخ کره جنوبی بود که در جشنواره کن جایزه گرن پری را به دست می‌آورد. پیش از «اولدبوی» فیلم‌های «آواتار» (Avatar) و «تایتانیک» (Titanic) در اکران‌های مجدد از فروش ۱ میلیون دلاری عبور کرده بودند.

نسخه ترمیم‌شده «اولدبوی» از چهارشنبه هفته پیش اکران شد و در شهرهایی چون سان فرانسیسکو، نیویورک سیتی و لس‌آنجلس پرفروش بود. داستان فیلم درباره مردی است که پس از ربوده و زندانی شدن به مدت پانزده سال آزاد می‌شود و باید رباینده و علت زندانی شدن خود را کشف کند. این فیلم از راتن تومیتوز امتیاز ۹۴ درصد دریافت کرده است.

این فیلم کره‌ای در حالی در ایالات متحده اکران می‌شود که فیلم آمریکایی «اوپنهایمر» (Oppenheimer) کریستفر نولان در کره جنوبی رکوردشکنی کرده و پرفروش‌ترین روز کارنامه نولان و پرفروش‌ترین روز افتتاحیه سال برای یک فیلم هالیوودی را به ثبت رساند. این فیلم به تازگی از فروش جهانی ۷۱۷ میلیون دلاری عبور کرده است.