گارگردان فصل دوم سریال پرطرفدار «خاندان اژدها» در مورد علت کاهش تعداد قسمت‌های فصل تازه این سریال توضیحاتی را ارائه داد.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، کلر کیلنر کارگردان فصل دوم «خاندان اژدها» (House of the Dragon) وعده اپیزودهای هیجان‌‌انگیز و احساسی بیشتری داده است. فصل دوم این درام فانتزی با وجود اعتصاب اتحادیه بازیگران و نویسندگان هالیوود در حال فیلمبرداری است. این سریال پیش‌درآمدی برای سریال محبوب «بازی تاج‌وتخت» (Game of Thrones) است و مانند سریال اصلی اپیزودهای متغیری خواهد داشت. شش فصل اول «بازی تاج‌وتخت» از ده اپیزود تشکیل شد در حالی که فصل هفتم در قالب هشت اپیزود و فصل هشتم و پایانی در قالب هشت اپیزود به تولید رسید.

پیش‌تر گزارش شده بود که فصل دوم «خاندان اژدها» دو اپیزود کمتر از ۱۰ قسمت خواهد بود (به نسبت فصل اول دو قسمت کاهش پیدا کرده است) اما کلر کیلنر در مصاحبه با هالیوود ریپورتر در این رابطه توضیحات بیشتری ارائه کرده است.

کیلنر می‌گوید: هشت اپیزود فوق‌العاده وجود دارد که در هریک از آن‌ها اتفاقات زیادی در جریان است و ما گاهی در کاهش آن‌ها به یک ساعت به مشکل برخورد می‌کنیم. تصمیم رایان کاندال این بود که آغاز و پایان خوبی به فصل بدهیم و این قسمت‌ها پر از اتفاقات احساسی و از نظر بصری هیجان‌انگیز است.

پیش‌تر گزارش شده بود که نویسندگان «خاندان اژدها» تمایل دارند داستان سریال را در قالب سه یا چهار فصل روایت کنند. جرج آر.آر. مارتین اکتبر گذشته در وبلاگ خود نوشته بود که «خاندان اژدها» به چهار فصل نیاز دارد و بهتر بود مانند «سوپرانوها» (Sopranos) در هر فصل ۱۳ اپیزود داشته باشد: با این همه، خوشحالم که همچنان در هر فصل ۱۰ ساعت داریم تا داستان را روایت کنیم.

کاندال و مارتین، سارا هس و وینس جراردیس تهیه‌کنندگان سریال و آلن تیلور کارگردان فصل دوم «خاندان اژدها» خواهد بود. پدی کانسیداین، مت اسمیت، الیویا کوک، اما دارسی و میلی الکاک از جمله بازیگران فصل اول بودند.