صادق یاری مجری طرح سریال فانتزی-کودکانه «دیو و ماه پیشونی» از احتمال تولید فصل دوم سریال با سورپرایزهایی مختلف برای کودکان و نوجوانان خبر داد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، صادق یاری مجری طرح سریال فانتزی-کودکانه «دیو و ماه پیشونی» بیان داشت: استقبال مخاطبان کودک و خانواده ها باعث شده به فکر تولید فصل دوم سریال «دیو و ماه پیشونی» بیفتیم به ویژه که زمینه داستانی طوری طراحی شده بود که امکان افزودن قسمت هم وجود داشت ولی چون نمی خواستیم کار کشدار باشد بنابراین سعی کردیم داستان را به موقع در فصل اول تمام کرده و ادامه داستان را در فصل دوم پیگیری کنیم.
مدیر موسسه سرورسانه پارسیان ادامه داد: در فصل دوم به دنبال آن هستیم که هم به لحاظ خط داستانی و فانتزی‌سازی و هم ورود شخصیت‌ها، سورپرایزهای مختلف را به مخاطبان کودک و نوجوان ارائه کنیم ضمن اینکه به فکر ایجاد تعاملات بیشتر بین سریال و کودکان در فصل دوم هستیم و امیدواریم خدا کمک کند و بتوانیم از پس اجرای این برنامه ها برآییم.
صادق یاری مجری طرح سریال مخاطب‌پسند «دیو و ماه پیشونی» درباره همکاری با حسین قناعت گفت: برای کارگردانی سریال به سراغ حسین قناعت رفتیم که تجربه های مختلفی در تولید آثار برای کودکان داشته و نبض سرگرم کنندگی مخاطب در دستش است و کار با بازیگران کودک را بلد است. برای انتخاب بازیگران براساس کاراکتر هم از بازیگران حرفه‌ای استفاده شد و هم فراخوانی ترتیب دادیم و تعدادی از علاقمندان به بازیگری را جذب کرده و بعد از آموزش های لازم از آنها استفاده کردیم.
صادق یاری که تجربه تولید سریال‌های «ممنوعه»، «سیاوش»، «کرگدن» و… را داشته درباره دشواری‌های تولید سریال کودک با مایه‌های فانتزی گفت: زمینه داستانی طوری بود که به لوکیشن‌های متعدد نیاز داشتیم و در هر اپیزود بارها شاهد تغییر لوکیشن بودیم و برای همین چون تولید مستقل داشتیم بسیار سختی داشتیم برای اجاره لوکیشن. متاسفانه با وجود پیشینه تولید سریال‌سازی در ایران هنوز یک شهرک مناسب برای تولید آثار فانتزی کودکانه نداریم در حالی که می‌توان با راه‌اندازی شهرک‌های سینمایی چندمنظوره کلی سودآوری کرد! چرا از انبوه بودجه‌های دولتی، آثار کودک سرگرم‌کننده درنمی‌آید؟ به‌جای اتلاف بودجه‌های کودک برای برگزاری محافل بی‌فایده، یک شهرک سینمایی برای تولیدات کودک بسازند!
صادق یاری در چرایی سوق سریال «دیو و ماه پیشونی» به سمت شاهنامه و نمادهای اسطوره‌ای گفت: از ابتدای تولید هدفمان این بود که هم سرگرم کنیم و هم افزایش دامنه فرهنگی را داشته باشیم و آگاهانه به سمت و سوی شاهنامه رفتیم. هدف‌مان در ابتدا جذب کودک و بعد جذب والدین و کل خانواده بود چون فکر می‌کنیم خانواده‌های ایرانی هم باید کنار کودک باشند تا کودک با خیال راحت سریال را ببیند.
تهیه‌کننده‌ای که تولید درام متفاوت «پسرکشی» را در کارنامه دارد اظهار داشت: متاسفانه کودکان ایرانی آن قدر که بتمن و شرک و… را می‌شناسند با شاهنامه و قهرمانان باستانی آشنا نیستند. حرف زدن در این باره هم فقط آب به هاون کوبیدن است پس باید به دنبال تولید فیلم و سریال‌های جذاب و درجه یک برای معرفی قهرمانان اساطیری بود. البته که فعالان بخش خصوصی این انتظار را دارند که وقتی با سرمایه شخصی محصول می‌سازند حداقل هنگام عرضه محصولات با حمایت‌های فرهنگی روبه‌رو شوند و مثلا تبلیغات شهری در اختیارشان باشد.
یاری در پایان تاکید کرد: استقبال از «دیو و ماه پیشونی» نشان داد که بدون بریز و بپاش می‌توان هم کودکان و هم والدین را جلب کرد و با وجود همه دشواری‌ها، بازخورد مخاطبان مثبت بوده است و همین عزم ما را جزم کرده که با طراحی یک داستان جذاب‌تر به سمت تولید فصل دوم سریال برویم چون همچنان فکر می‌کنیم مسیر تولیدات کودک فقط باید از بخش خصوصی و ارائه محصولات سرگرم‌کننده بگذرد و صرف بودجه‌های دولتی برای تولید محصولات جشنواره‌ای، هیچ کارکردی ندارد جز افزایش بیلان کاری مدیران.

منبع: سلام نو