یکی از فیلم‌های مهم سال 2022 در پلتفرم فیلم‌نت منتشر شد.

به گزارش…، فیلم «زندگی» به کارگردانی الیور هرمانوس در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد.

«زندگی» داستان یک کارمند دولتی را به تصویر می‌کشد که غرق در کار شده و در خانه تنها است. زمانی که تشخیص پزشکی به او می‌گوید زمانش برای زندگی کوتاه است، به دنبال تغییر روند زندگی‌اش می‌رود تا اینکه به نتایج جالبی می‌رسد.

بیل نایی نقش این کارمند پابه‌سن‌گذاشته را ایفا کرده است. الکس شارپ، آدریان راولینز، هوبرت برتون و الیور کریس از دیگر بازیگران «زندگی» محسوب می‌شوند.

از نکات کنجکاوی‌برانگیز «زندگی» می‌توان به حضور کازوئو ایشی‌گورو به‌عنوان فیلمنامه‌نویس اشاره کرد. ایشی‌گورو که در سال 2017 جایزه نوبل ادبیات را دریافت کرد، یکی از شناخته‌شده‌ترین نویسندگان معاصر ادبیات انگلستان است که پیش از این برخی از رمان‌های او همچون «بقایای روز» و «هرگز رهایم مکن» به فیلم سینمایی تبدیل شده بودند و حالا خود او دست به اقتباس زده و فیلمنامه «زندگی» را نوشته است.

فیلم «زندگی» نامزد دو جایزه اسکار در رشته‌های بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش اصلی مرد شده است. سه نامزدی بفتا (در رشته‌های بهترین فیلم بریتانیایی، بهترین فیلمنامه اقتباسی و بهترین بازیگر نقش اول مرد)، یک جایزه و هشت نامزدی در جوایز فیلم‌های مستقل بریتانیا، نامزدی گلدن‌گلوب بهترین بازیگر نقش اصلی مرد فیلم‌های درام و انتخاب به‌عنوان یکی از ده فیلم برتر مستقل سال 2022 توسط هیئت ملی نقد تنها بخشی از دستاوردهای «زندگی» به شمار می‌روند.

«زندگی» برداشتی است از فیلم مشهوری به همین نام (با نام اصلی Ikiru). نسخه اصلی «زندگی» محصول 1952 است و توسط آکیرا کوروساوا، فیلمساز بزرگ تاریخ سینمای ژاپن، ساخته شده است. یکی از تغییرات مهم نسخه جدید «زندگی» در مقایسه با نسخه اصلی این است که داستان از ژاپن به لندنِ دهه 1950 منتقل شده است.

فیلم «زندگی» را می‌توانید از طریق این آدرس در پلتفرم فیلم‌نت تماشا کنید.