لوک بسون کارگردان مطرح سینمای هالیوود توانست طی یک موافقت نامه اجازه تبلیغات و فرش قرمز فیلم جدید خود با نام «مرد سگی» را از اتحادیه نویسندگان و بازیگران سینمای آمریکا دریافت کرد.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، لوک بسون کارگردان شناخته شده سینمای آمریکا که آثار مهمی همچون «حرفه ای» و «نیکیتا»  را در کارنامه سینمایی خود دارد توانست طی یک قرارداد موقت چراغ سبز انجمن‌های اعتصاب کننده هالیوود را برای نمایش و تبلیغ فیلم جدید خود «مرد سگی» دریافت کند. اگرچه فیلم بسون اولین فیلم سینمای مستقل نیست که توانست مجوز تبلیغات و فرش قرمز را از اتحادیه بازیگران و نویسندگان دریافت کند اما اولین پروژه سینمایی است که قرار بود در جشنواره فیلم ونیز نمایش داده شود و به دلیل اعتصابات هالیوود حضور بازیگران و کارگردانش در فرش قرمز جشنواره فیلم ونیز در هاله ای از ابهام بود. در فیلم «مرد سگی» کالب لاندری و جوجو تی گیبس ایفای نقش می‌کنند.

حضور این فیلم در جشنواره فیلم ونیز درحالی رخ می‌دهد که لوک بسون اخیرا از تمامی اتهامات تجاوز جنسی که مربوط به سال 2018 است تبرئه شده است.

اگرچه حضور «مرد سگی» در جشنواره ونیز امسال بحث برانگیز بوده است اما آلبرتو باربرا، مدیر این جشنواره قدیمی از حضور بسون، پولانسکی و وودی آلن در جشنواره امسال دفاع کرده است.

گفتنی است لوک بسون « مرد سگی» را خودش تهیه کرده و تامین مالی این پروژه به صورت کاملا مستقل انجام شده است.