به مناسبت فرا رسیدن نوروز 1402، فیلم‌نت نیوز 13 فیلم دیدنی از محصولات روز و کلاسیک سینمای جهان را معرفی می‌کند. دومین پیشنهاد ما، یک پیشنهاد دوگانه است!

به گزارش فیلم‌نت نیوز،در دومین پیشنهاد فیلم نوروزی‌مان دو فیلم را به شما معرفی می‌کنیم. همان‌طور که از نام این دو فیلم («مردی به نام اوه» و «مردی به نام اتو») می‌توان حدس زد، ریشه‌های مشترکی میان این دو فیلم وجود دارد: هر دو اقتباسی از یک رمان هستند و البته هر دو را می‌توان فیلم‌هایی انرژی‌بخش دانست که ایمان ما به ذات بشر را افزایش می‌دهند.

 

1

 

نام فیلم: مردی به نام اوه

کارگردان: هانس هولم

بازیگران: رولف لاسگارد، بهار پارس، فیلیپ برگ

سال نمایش: 2015

کشور: سوئد

موفقیت‌ها: نامزد دو جایزه اسکار در رشته‌های بهترین فیلم خارجی‌زبان و بهترین چهره‌پردازی و طراحی مو/ برنده جایزه بهترین کمدی اروپایی و نامزد دو جایزه بهترین انتخاب تماشاگران و بهترین بازیگر مرد اروپایی از جوایز فیلم اروپا/ نامزد جایزه فیپرشی بهترین فیلم خارجی‌زبان از جشنواره بین‌المللی فیلم پالم اسپرینگز

خلاصه داستان: مرد بازنشسته‌ای به نام اوه که همسرش را از دست داده، انسانی بسیار جدی و خشن است اما کم‌کم با همسایگان خود ارتباط جالبی برقرار می‌کند.

امتیاز در وبسایت IMDB (بر اساس 61 هزار رای): 7.7 از 10

لینک تماشا در فیلم‌نت: مردی به نام اوه

چرا این فیلم را ببینیم؟: «مردی به نام اوه» به ما یادآوری می‌کند که برای دوام آوردن در جامعه به یکدیگر نیاز داریم. آدم‌ها هر چقدر هم مستقل باشند، بتوانند کارهای روزمره‌شان را خودشان انجام دهند و ترجیح بدهند که در خلوت خودشان زندگی کنند، با برقراری تعامل با دیگران می‌توانند به انسان‌های بهتر و موفق‌تری تبدیل شوند. «مردی به نام اوه» را می‌توان بازتاب این شعر معروف سعدی دانست: «نام نیکو گر بماند ز آدمی/ به کزو ماند سرای زرنگار». فیلم «مردی به نام اوه» همچنین واجد نگاهی خوشبینانه به بشریت است که می‌تواند تماشای این فیلم را به تجربه‌ای دلنشین تبدیل کند.

 

 

2

 

نام فیلم: مردی به نام اتو

کارگردان: مارک فورستر

بازیگران: تام هنکس، ماریانا تروینیو، راشل کلر، مانوئل گارسیا رولفو، ترومن هنکس، کیلی هایمن

سال نمایش: 2022

کشور: سوئد، آمریکا

خلاصه داستان: فیلم «مردی به نام اتو»، اقتباسی از رمان «مردی به نام اوه» و داستان مردی است که همسرش را از دست داده و بسیار غمگین است تا اینکه یک خانواده سرزنده همسایه او می‌شوند و همه چیز تغییر می‌کند.

امتیاز در وبسایت IMDB (بر اساس 41 هزار رای): 7.5 از 10

لینک تماشا در فیلم‌نت: مردی به نام اتو

چرا این فیلم را ببینیم؟: «مردی به نام اتو» طبیعتا همان مسیر و خط داستای «مردی به نام اوه» را دنبال می‌کند و از مضامین مشترکی برخوردار است. آن‌چه تماشای دو فیلم مختلف با یک خط داستانی (که در دو مکان یا دوره زمانی متفاوت ساخته شده‌اند) را جذاب می‌کند، جلب توجه ما به تفاوت‌های فرهنگی است. به‌عنوان مثال «مردی به نام اتو» را می‌توان نسخه «آمریکایی‌شده»تر «مردی به نام اوه» دانست.