قسمت جدید مجموعه فیلم‌های «تبدیل‌شوندگان/ ترانسفورمرها» افتتاحیه قدرتمندی در سطح جهان داشت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز به نقل از ورایتی، فیلم «ترانسفورمرها: ظهور جانوران» افتتاحیه قدرتمندی را تجربه کرد.

هفتمین قسمت از مجموعه اکشن «ترانسفورمرها» در 68 بازار بین‌المللی مجموعا 110 میلیون دلار فروخت که از این جمله می‌توان به شروع مناسب 40 میلیون دلاری در چین اشاره کرد. این فیلم در آمریکای شمالی هم افتتاحیه‌ای 60 میلیون دلاری را تجربه کرد و در صدر جدول فروش هفتگی سالن‌های سینما در این منطقه قرار گرفت تا فروش جهانی‌اش به 170 میلیون دلار برسد.

بر اساس تجربه فروش فیلم‌های قبلی، به‌نظر می‌رسد که تماشاگران غیرآمریکایی کلید اصلی موفقیت «ترانسفورمرها: ظهور جانوران» خواهند بود. فیلم‌های قبلی این مجموعه چیزی حدود 70 درصد فروش خود را از بازارهایی خارج از ایالات متحده و کانادا به دست آورده‌اند.

استیون کپل جونیور («کرید 2») کارگردانی «ترانسفورمرها: ظهور جانوران» را بر عهده داشت است و آنتونی راموس و دومینیک فیشبک در آن نقش‌آفرینی کرده‌اند.

دیگر اتفاق مهم باکس آفیس جهانی در هفته گذشته، عبور فروش جهانی قسمت سوم «محافظان کهکشان» از 800 میلیون دلار بود. فروش این فیلم کماکان پایین‌تر از قسمت دوم این مجموعه (با فروش 863 میلیون دلاری در سطح جهان) است اما از فروش قسمت اول که در سال 2014 به فروشی 773 میلیون دلاری رسیده بود، پیشی گرفت.

همچنین به گزارش فیلم‌نت نیوز به نقل از سایت باکس آفیس موجو، در جدول فروش هفتگی سینماهای آمریکای شمالی، فیلم‌های «مرد عنکبوتی: در میان دنیای عنکبوتی» و «پری دریایی کوچک» به ترتیب با 55.4 و 22.8 میلیون دلار فروش در رتبه‌های دوم و سوم قرار گرفتند.