مستند کنجکاوی‌برانگیز «ام اچ 370: هواپیمایی که ناپدید شد» توسط پلتفرم فیلم‌نت در دسترس علاقه‌مندان به سینمای مستند قرار گرفت.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، فیلم مستند «ام اچ 370: هواپیمایی که ناپدید شد» توسط پلتفرم فیلم‌نت منتشر شد.

احتمالا خیلی از شما اخبار مربوط به حادثه ناپدید شدن پرواز شماره 370 مالزی در سال 2014 را به یاد می‌آورید. پرواز شماره 370 پرواز یک هواپیمای بوئینگ 777 متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی بود که 8 مارس 2014 (17 اسفند 1392) از کوالالامپور، پایتخت مالزی عازم پکن شد اما این هواپیما هیچ‌گاه به مقصد نرسید و در میانه راه ناپدید شد. گفته می‌شود عملیات بین‌المللی برای پیدا کردن این هواپیما، بزرگ‌ترین عملیات جست‌وجو در طول تاریخ بوده است. با وجود این‌که تا امروز قطعات زیادی توسط ماهواره‌ها در منتطقه احتمالی سقوط هواپیمای مورد نظر دیده شده است اما به دلیل گستردگی زیاد منطقه و شرایط بد آب‌وهوایی و فاصلهه بسیار زیادش با خشکی، هنوز هیچ‌یک از مشاهدات ماهواره‌ها قابل تایید نیست.

مجموعه مستند «ام اچ 370: هواپیمایی که ناپدید شد» به این ماجرا می‌پردازد و یک جامعه جهانی متشکل از اعضای خانواده قربانیان، دانشمندان، محققان و روزنامه‌نگاران را دنبال می‌کند که هنوز در جست‌وجوی این راز هستند.

این مستند بریتانیایی در سه قسمت توسط نتفلیکس توزیع شده است. نتفلیکس هر سه قسمت «ام اچ 370: هواپیمایی که ناپدید شد» را 8 مارس 2023، درست در نهمین سالگرد ناپدید شدن پرواز 370، منتشر کرد.

لوئیز مالکینسون کارگردان «ام اچ 370: هواپیمایی که ناپدید شد» است و اینتان عثمان، جف وایز، دانیکا ویکس، گیلین واترلوس و مایک اکسنر از جمله افرادی هستند که به‌عنوان میهمان در این مجموعه مستند حضور یافته‌اند.

مستند «ام اچ 370: هواپیمایی که ناپدید شد» را می‌توانید با مراجعه به این آدرس و با زیرنویس فارسی در پلتفرم فیلم‌نت تماشا کنید.