به مناسبت هفتادمین سالگرد اکران فیلم‌ سینمایی «داستان توکیو» ساخته یاسوجیرو اوزو  و اکران مجدد آن با نسخه ترمیم شده در سینماهای جهان، پلتفرم فیلم‌نت این فیلم سینمایی را عرضه کرد.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، موسسه فیلم بریتانیا به مناسبت هفتادمین سالگرد ساخت و اکران فیلم سینمایی «داستان توکیو» ساخته کارگردان مطرح ژاپن یاسوجیرو اوزو قرار است از تاریخ اول سپتامبر (۸ شهریور ماه) نسخه مرمت شده این فیلم سینمایی را مجددا اکران کند. همچنین چندی پیش نسخه بلو ری این فیلم مهم تاریخ سینمای ژاپن با کیفیت 4k منتشر شد.
پلتفرم فیلم‌نت نیز فیلم سینمایی «داستان توکیو» را با زیرنویس فارسی منتشر کرده است.
«داستان توکیو» داستان زوج سالخورده‌ای است که به همراه دختر کوچکشان در دهکده کوچکی زندگی می‌کنند. آنها در تابستان تصمیم می‌گیرند برای دیدن سه فرزند بزرگ‌تر خود به توکیو سفر کنند، اما فرزندانشان به دلیل مشغله فراوان، توجه چندانی به آنها ندارند.
این فیلم سینمایی محصول سال 1953 است و بازیگرانی چون چیشو ریو، سو یامامورا و چیکو هیگاشی در آن به ایفای نقش می پردازند. مدت زمان این فیلم 140 دقیقه است و در ژانر ملودرام قرار می‌گیرد.
«داستان توکیو» نه تنها از مهم ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ژاپن بلکه جزو مهم ترین و برترین فیلم‌های تاریخ سینمای جهان است که در اغلب نظرسنجی‌ها جزو 10 فیلم برتر منتقدان شناخته می‌شود.

منبع: خبرگزاری ایلنا