صبح شد/ حسن معجونی امسال با سریال «راز بقا» ساخته سعید آقاخانی وارد نمایش خانگی شد و با یکی از بهترین نقش‌های کارنامه‌اش در این مجموعه دیده شد.

حسن معجونی امسال با سریال «راز بقا» ساخته سعید آقاخانی وارد نمایش خانگی شد و با یکی از بهترین نقش‌های کارنامه‌اش در این مجموعه دیده شد. با توجه به ویژگی‌های شخصیت «حاتم تیمسار» می‌توان حسن معجونی را بهترین انتخاب برای ایفای این نقش دانست. او به واسطه بازی خوبش در «راز بقا» مورد توجه مخاطبان قرار گرفته و کاراکتر «حاتم» را به شخصیتی شیرین و جذاب تبدیل کرده است

بازیگر توانای تئاتر، داور «خنداننده‌شو»
حسن معجونی بازیگر باتجربه تئاتر، سال 88 و به واسطه سریال «مسافران» ساخته رامبد جوان برای مخاطب عام شناخته شد. او برخلاف تلویزیون، در سینما حضور پررنگی داشت و در فیلم‌های کمدی، غیرکمدی و کودک و نوجوان مانند «ما همه با هم هستیم»، «خوک»، « «تپلی و من» و «آبادان یازده 60» ایفای نقش کرد. معجونی به پشتوانه تجربه‌اش در تئاتر معمولا از پس ایفای نقش‌های خود برمی‌آید و بازیگر توانایی است اما فعالیت در سینما تاکنون افتخار ویژه‌ای نصیب او نکرده است. او با مسابقه «خنداننده‌شو» تجربه متفاوتی را پشت سر گذاشت و به عنوان مربی و داور کمدین‌ها با «خندوانه» همکاری کرد.

کاریکاتوری بامزه از مسئولان
حسن معجونی چهره‌ای جدی دارد و همین جدیت او مخاطب را در موقعیت‌های کمدی می‌خنداند. نوعی بی‌تفاوتی و خونسردی نیز در چهره و لحنش وجود دارد که این ویژگی‌ها هم در آثار کمدی به کمک او می‌آیند. معجونی برای ایفای نقش در «راز بقا» به خوبی از ویژگی‌های ذاتی خود بهره گرفته است. «حاتم» شخصیتی نالایق و بی‌استعداد است که آرزو دارد بتواند مقام و منصب مهمی برای خود دست‌وپا کند اما برای رسیدن به هدف خود دنبال سوءاستفاده از جایگاه دیگران و به معنای واقعی «آویزان» شدن از آن‌هاست. معجونی خونسردی و خنثی بودن چهره و لحنش را در بازی خود به درستی به کار گرفته تا «حاتم» به عنوان فردی که شایستگی ندارد اما با کمال اعتماد به نفس توقع پیشرفت دارد، به شخصیتی بامزه تبدیل شود. او تواضع ظاهری و ذوق‌زدگی‌ کاراکترش از ملاقات با آدم‌های صاحب‌منصب را به خوبی با لبخندهای بامزه‌ و حالت چهره‌اش نشان می‌دهد و همچنین حرکات دست و طرز راه رفتن اش نیز مانند مسئولان باطمأنینه و کنترل شده است. شخصیت‌پردازی خوب «حاتم»، تناسب نقش با ویژگی‌های حسن معجونی و بازی خوب او باعث شده این کاراکتر جزو نقش‌های به‌یادماندنی و مهم کارنامه‌ این بازیگر باشد.