با آغاز اعتصابات سراسری اتحادیه‌های بازیگری و فیلمنامه نویسی در هالیوود و لغو پی در پی مراسم‌ها، فرش قرمز‌ها و جشن‌های سینمایی این گمان می‌رفت که جشنواره فیلم ونیز که امسال هشتادمین دوره خود را برگزار گزار می‌کند هم با یک بحران بی سابقه مواجه شود؛ خبری که به تازگی تکذیب شده و احتمالا شاهد جشنواره پر ستاره ای خواهیم بود.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، در هشتادمین دوره جشنواره فیلم‌ ونیز، چندین ستاره از جمله آدام درایور و مدس میکلسن حضور پیدا خواهند کرد. «دیلی میل» گزارش داده است که با وجود اعتصاب اتحادیه بازیگران هالیوود (SAG-AFTRA) چند ستاره مجوز حضور در این رویداد را خواهند داشت. درایور برای اکران فیلم «فراری» (Ferrari) «مایکل مان» راهی ونیز خواهد شد.

فیلم سینمایی «فراری» ساخته مایکل مان طبق توافق موقت با اتحادیه مجوز بازاریابی را به دست آورده است. رهبری اتحادیه روز گذشته تأیید کرد بازیگران فیلم‌های مستقلی که مجوز به دست می‌آورند باید در بازاریابی مشارکت کنند چرا که این اقدام آن‌ها برای هدف اتحادیه و سینمای مستقل یاری‌رسان است. این تأکید اتحادیه هرگونه ابهام و تردید در ذهن بازیگران را برطرف کرد.

در هفته‌های گذشته گمانه‌زنی‌های زیادی درباره حضور ستارگان در ونیز و دیگر جشنواره‌های پاییز از جمله تورنتو، نیویورک و تلیوراید می‌شد و تهیه‌کنندگان و پخش‌کنندگان منتظر یک تصمیم نهایی بودند.

 

 

حضور دیگر بازیگران فیلم سینمایی «فراری» از جمله پنه‌لوپه کروز، شیلین وودلی در ونیز به صورت رسمی تأیید نشده اما دیلی میل گزارش داده است که کروز به ونیز سفر خواهد کرد. پاتریک دمپسی و جک اوکانل نیز به افتتاحیه «فراری» ملحق خواهند شد.

مدس میکلسن دیگر ستاره‌ای است که برای اکران فیلم «سرزمین موعود» (The Promised Land) به ونیز می‌رود. کیلب لاندی جونز برای افتتاحیه «سگ‌باز» (Dogman) لوک بسون، پیتر اسکارزگارد و بیلی مگنوسن به عنوان تهیه‌کننده برای «کودتا» (Coup) و اولگا کوریلنکو برای اکران سریال «از خون و پول» (Of Blood and Money) مسافر ونیز خواهند بود.

ددلاین گزارش داده است که کیلی اسپینی و جیکوب الوردی بازیگران فیلم «پریسیلا» (Priscilla) سوفیا کاپولا نیز در جشنواره ونیز حضور پیدا خواهند کرد. اما انتظار نمی‌رود عوامل و بازیگران فیلم‌های استودیویی از جمله مایکل فاسبندر برای «قاتل» (The Killer)، بردلی کوپر برای «استاد» (Maestro) و اما استون برای «موجودات بیچاره» (Poor Things) به ونیز بروند.

دیوید فینچر، سوفیا کاپولا، ریچارد لینکلیتر، مایکل مان، وودی آلن،لوک بسون و یورگوس لانتیموس از جمله کارگردانانی خواهند بود که در ونیز هشتادم حضور دارند و روی فرش قرمز می‌روند.

هشتادمین جشنواره فیلم ونیز  از ۳۰ اوت تا ۹ سپتامبر برگزار خواهد شد.