وودی آلن کارگردان سرشناس سینمای هالیوود در تازه ترین مصاحبه خود انتقادات تندی را نسبت به تولیدات کمپانی مارول انجام داده است و گفته هرگز اثری از آنها را ندیده است.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، وودی آلن که به تازگی فیلم «بخت خوش» (Coup de Chance) را در جشنواره ونیز داشته، در یک جلسه پرسش و پاسخ در کشور پرتغال از فیلم‌های مارول گفته است.

آلن می‌گوید: من فقط به شکل نظری نسبت به فیلم‌های مارول بی‌میل هستم چون هیچ‌وقت هیچ‌یک از آن‌ها را ندیده‌ام. از آن بودجه‌ها خوشم نمی‌آید، صنعتی است که هیچ ربطی به سینما به عنوان یک فرم هنری ندارد.

این فیلمساز هشتاد و دو ساله به فهرست طولانی کارگردانان دیگری می‌پیوندد که در طول سال‌های اخیر به فیلم‌های مارول و ابرقهرمانی بی‌میلی نشان داده‌اند. مارتین اسکورسیزی، فرانسیس فورد کاپولا، دنی ویلنوو، ریدلی اسکات، جودی فاستر، الیور استون، پل ورهوفن، دیوید کراننبرگ، بون جون هو، تری گیلیام، جیمز کامرون و بسیاری دیگر از چنین فیلم‌هایی انتقاد کرده بودند.

آلن فیلم «بخت خوش» را به زبان فرانسوی، در کشور فرانسه و با بازیگران فرانسوی ساخته است. لو دو لاژ، ملویل پوپو، والری لمرسیه، نیلس اشنایدر، السا زیلبرستین، باربارا گوئناگا، گرگوری گادبوا، آن لواره» و آرنو ویار از جمله بازیگران این فیلم خواهند بود. این فیلم در جشنواره ونیز پنج دقیقه به صورت ایستاده تشویق شد و از راتن تومیتوز امتیاز ۷۸ درصد دریافت کرد.

منبع و ترجمه: سایت 30نما