نیکلاس ویندینگ رفن کارگردان شاخص سینمای جهان که آثاری چون «درایو» و «کابوی کپنهاک» را در کارنامه سینمایی خود دارد، از اعتصابات گسترده در هالیوود حمایت کرد.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز به نقل از ایندی وایر، نیکلاس ویندینگ رفن کارگردان شاخص دانمارکی که چند تجربه همکاری با کمپانی‌های مهم فیلمسازی در هالوود را دارد در مورد اعتصاب نویسندگان و بازیگران هالیوود اعلام موضع کرد، کارگردان فیلم «درایو» گفت: من عمیقا طرفدار این اعتصابات هستم به نظر من باید همه چیز را از بین ببریم و دوباره از اول بسازیم، من تصور می کنم ما در یک مشکل جهانی قرار گرفته ایم و آن نا عدالتی و فقدان به اشتراک گذاشتن فرصت ها است.

کارگردان مینی سریال «کابوی کپنهاک» در ادامه گفت: تنها کاری که واقعا می توانیم انجام دهیم این است که به عقب برگردیم و به انقلاب فرانسه نگاه کنیم و به خاطر بیاوریم آنها در پایان چه کردند.

ویندینگ رفن در ادامه توضیح داد: زمان تغییر کرده باید برای قراردادها از نو مذاکره شود. من به شدت طرفدار اتحادیه ها هستم، اعتقاد دارم کارگران به حفاظت نیاز دارند به ویژه در شرکت های آمریکایی. در اتحادیه اروپا ما قوانین کار بیشتری در دستور العملهای دولتی داریم در حالی که در آمریکا مانند غرب وحشی برخورد می شود!

کارگردان فیلم سینمایی «دیو نئون» در پایان گفت: طمع کمپانی های هالیوودی باعث شد مذاکرات شکست بخورد و این نشان دهنده یک نابرابری در توزیع ثروت است. من از یک کشور سوسیالیستی آمده ام. بنابراین می توانم بگویم که چرا مردم کشور دانمارک شادترین مردم جهان هستند،. فکر می کنم بیشتر از اینکه به فکر سود بیشتر باشیم باید به فکر در کنار هم بودن باشیم.