در ادامه‌ نمایش‌های ویژه‌ فیلم‌های هنری و تجربی، سری اولِ «سینما، پرتره» از روز شنبه 21 مرداد تا پنجشنبه 26 مرداد در پردیس سینمایی ملت برگزار خواهد شد.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی هنر و تجربه، سری اولِ «سینما، پرتره»، به نمایش مستندهای جذاب و دیدنی درباره‌ سینماگران بزرگ تاریخ سینما اختصاص خواهد داشت.

هر روز از ساعت ۱۹ این مستندها به نمایش در خواهد آمد و پس از نمایش فیلم، نشست نقد و بررسی اثر، در کنارِ گفتگو درباره‌ی چهره‌ی سینمایی مورد بحث، با امیر قادری و همراهی سینماگران نام‌آشنا برگزار می‌شود.

در این رویداد فیلم‌های مستندِ کمیابِ «فیلنی هرگز پایان نمی‌یابد» به کارگردانی یوجینو کاپوچو، مستند «جانگو و جانگو – سرجو کوربوچی» به کارگردانی لوکا رنا، مستند «روح پیتر سلرز» به کارگردانی پیتر مداک، مستند «لینچ- اوز» به کارگردانی الکساندر او فیلیپ، مستند «فورمن در برابر فورمن» به کارگردانی هلنا ترشتیکوا و یاکوب هینا و مستند «چشمان اورسن ولز» به کارگردانی مارک کوزینز با زیرنویس فارسی، به نمایش در می‌آیند.

فریدون جیرانی، بهروز افخمی، احمد الستی، فرزاد موتمن و علیرضا رئیسیان به عنوان کارشناسان مهمان در این نشست‌ها حضور خواهند یافت.

حضور در این رویداد برای علاقمندان آزاد و رایگان است. علاقمندان برای رزرو صندلی می‌بایست در باشگاه مخاطبان هنر و تجربه به آدرس https://honartajrobeh.ir/club/ ثبت‌نام کنند و کد مخصوص رزرو صندلی در سینماتیکت را دریافت نمایند. پس از دریافت کد، با مراجعه به سایت سینماتیکت صندلی خود را انتخاب کرده و در محل درج کد تخفیف، کد دریافتی را وارد کنند.

جدول زمان‌بندی نمایش فیلم‌ها به شرح زیر است:

شنبه 21 مرداد/ فیلم فیلنی هرگز پایان نمی‌یابد

یکشنبه 22 مرداد/ جانگو و جانگو – سرجو کوربوچی

دوشنبه 23 مرداد/ روح پیتر سلرز

سه شنبه24 مرداد/ چشمان اورسن ولز

چهارشنبه 25 مرداد/ فورمن در برابر فورمن

پنجشنبه 26 مرداد/ لینچ- اوز

این رویداد توسط گروه سینمایی هنر و تجربه و با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و پویانمایی، جشنواره سینماحقیقت، وبسایتِ کافه سینما و پردیس سینمایی ملت برگزار می‌شود.