در نظرسنجی روزنامه خراسان از بیش از 40 خبرنگار، سریال «پوست شیر» به عنوان بهترین سریال سال 1401 برگزیده شد.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، در شماره 21177 روزنامه خراسان (مورخ 25 اسفند 1401) 43 خبرنگار، روزنامه‌نگار و فعال رسانه‌ای در یک رای‌گیری برای انتخاب آثار و چهره‌های موفق سینما، تلویزیون و نمایش خانگی شرکت کردند.

بر اساس نتایج این نظرسنجی، سریال «پوست شیر» از محصولات پلتفرم فیلم‌نت به‌عنوان بهترین سریال درام سال 1401 برگزیده شد و عوامل این مجموعه هم در بخش تلویزیون در رشته‌های بهترین کارگردانی (چمشید محمودی)، بهترین فیلم‌نامه (چمشید محمودی و رضا بهاروند)، بهترین بازیگر مرد نقش اول (هادی حجازی‌فر)، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل (علیرضا کمالی) و بهترین بازیگر زن نقش مکمل (ژیلا شاهی) رتبه اول را کسب کردند. همچنین شهاب حسینی در رشته بهترین بازیگر مرد نقش مکمل رتبه دوم را به خود اختصاص داد و پانته‌آ بهرام هم در بخش بهترین بازیگر زن نقش مکمل رتبه سوم را به دست آورد.

در این گزارش در مورد جمشید و نوید محمودی که چهره‌های اصلی تولید سریال «پوست شیر» محسوب می‌شوند چنین نوشته شده است: «برندگان بزرگ سال 1401 در عرصه سینما و تلویزیون، احتمالا کسانی جز برادران محمودی نیستند. نگاهی به فهرست برگزیدگان خبرنگاران و البته موجی که سریال «پوست شیر» در فضای مجازی و حتی حقیقی به راه انداخته است و هنوز هم ادامه دارد، می‌تواند بهترین دلیل برای این موضوع باشد. سریالی که البته هنوز 5 قسمت از آن باقی مانده و روشن نیست چطور به اتمام خواهد رسید، اما در 19 قسمت گذشته به‌قدری تماشاگر خود را سر ذوق آورده است که بی‌بروبرگرد به عنوان برترین سریال سال 1401 ایران معرفی شود. نوید محمودی 42 ساله و جمشید محمودی 40 ساله، مهاجران افغانستانی که با نخستین فیلم خود «چند متر مکعب عشق» در سال 1392، توجه‌ها را حسابی جلب کردند، در یک دهه اخیر آثار متعددی در سینما و تلویزیون عرضه کرده‌اند، اما نخستین سریال آن‌ها در نمایش خانگی، تاکنون به‌قدری موفق بوده است که تماشاگران از این به بعد، احتمالا آن‌ها را نه برای ساختن فیلم به‌یادماندنی «چند متر مکعب عشق»، بلکه برای «پوست شیر» به‌یاد بیاورند. در رای‌گیری خراسان نیز این مجموعه در رشته‌های متعدد با اختلاف زیاد آرا، برگزیده خبرنگاران سینما و تلویزیون شد و در برخی رشته‌ها حتی بیش از یک برگزیده داشت.»

نتایج کامل بخش تلویزیون/ نمایش خانگی رای‌گیری روزنامه خراسان از 43 فعال رسانه‌ای برای انتخاب بهترین‌های سال 1401 به شرح زیر است:

 

بهترین سریال درام:

1) پوست شیر (100 امتیاز)

2) یاغی (38 امتیاز)

3) آکتور (16 امتیاز)

 

بهترین سریال کمدی:

1) زیرخاکی 3 (70 امتیاز)

2) راز بقا (52 امتیاز)

3) روزی روزگاری مریخ (33 امتیاز)

 

بهترین کارگردانی:

1) جمشید محمودی برای «پوست شیر» (78 امتیاز)

2) محمد کارت برای «یاغی» (37 امتیاز)

3) نیما جاویدی برای «آکتور» (23 امتیاز)

 

بهترین فیلم‌نامه:

1) جمشید محمودی و رضا بهاروند برای «پوست شیر» (90 امتیاز)

2) جلیل سامان برای «زیرخاکی 3» (18 امتیاز)

3) پدرام پورامیری، حسین امیری دوماری و محمد کارت برای «یاغی» (16 امتیاز)

 

بهترین بازیگر مرد نقش اول:

1) هادی حجازی‌فر برای «پوست شیر» (81 امتیاز)

2) علی شادمان برای «یاغی» (36 امتیاز)

3) پژمان جمشیدی برای «زیرخاکی 3» (22 امتیاز)

 

بهترین بازیگر زن نقش اول:

1) ژاله صامتی برای «زیرخاکی 3» (47 امتیاز)

2) طناز طباطبایی برای «یاغی» (26 امتیاز)

3) الناز ملک برای «سقوط» (21 امتیاز)

 

بهترین بازیگر مرد نقش مکمل:

1) علیرضا کمالی برای «پوست شیر» (65 امتیاز)

2) شهاب حسینی برای «پوست شیر» (33 امتیاز)

3) مهدی هاشمی برای «شبکه مخفی زنان» و پارسا پیروزفر برای «یاغی» (9 امتیاز)

 

بهترین بازیگر زن نقش مکمل:

1) ژیلا شاهی برای «پوست شیر» (49 امتیاز)

2) گیتی قاسمی برای «زیرخاکی 3» (15 امتیاز)

3) پانته‌آ بهرام برای «پوست شیر» (13 امتیاز)

 

بهترین مجری:

1) احسان علیخانی برای «عصر جدید» (59 امتیاز)

2) مهران مدیری برای «دورهمی» (20 امتیاز)

3) رامبد جوان برای «خندوانه» (17 امتیاز)

 

بهترین مسابقه:

1) عصر جدید (87 امتیاز)

2) جوکر (60 امتیاز)

3) اعجوبه‌ها (18 امتیاز)

 

بهترین برنامه ترکیبی:

1) زندگی پس از زندگی (37 امتیاز)

2) خندوانه (34 امتیاز)

3) مهمونی (33 امتیاز)

 

در بخش سینما هم «موقعیت مهدی» به عنوان بهترین فیلم درام و «شادروان» به عنوان بهترین فیلم کمدی سال برگزیده شدند. هادی حجازی‌فر برای «موقعیت مهدی» عنوان بهترین کارگردان سال را به دست آورد. عنوان بهترین فیلمنامه به «ملاقات خصوصی» نوشته امید شمس، بهمن ارک و علی سرآهنگ تعلق گرفت. در رشته‌های بهترین بازیگر مرد نقش اول، بهترین بازیگر زن نقش اول، بهترین بازیگر مرد نقش مکمل و بهترین بازیگر زن نقش مکمل هم به ترتیب پژمان جمشیدی برای «علف‌زار»، الناز شاکردوست برای «تی‌تی»، هوتن شکیبا برای «تی‌تی» و ستاره پسیانی برای «علف‌زار» بیشترین رای را از سوی روزنامه‌نگاران حاضر در این رای‌گیری کسب کردند.

متن کامل گزارش روزنامه خراسان در مورد بهترین‌های سینما، تلویزیون و نمایش خانگی در سال 1401 را می‌توانید در این آدرس مطالعه کنید.