به مناسبت فرا رسیدن نوروز 1402، فیلم‌نت نیوز 13 فیلم دیدنی از محصولات روز و کلاسیک سینمای جهان را معرفی می‌کند. در دهمین پیشنهاد نوروزی‌مان، یکی از فیلم‌های اکشن سال 2022 را برای شما انتخاب کرده‌ایم.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، دهمین پیشنهاد نوروزی ما خطاب به طرفداران سینمای اکشن تهیه شده است. این بار قرار است به فیلمی مهیج و خوش‌ریتم بپردازیم که می‌تواند برای دو ساعت شما را حسابی سرگرم کند.

 

نام فیلم: مرد خاکستری (The Gray Man)

کارگردان: جو روسو، آنتونی روسو

بازیگران: رایان گاسلینگ، کریس اوانز، آنا دی آرماس، بیلی باب تورنتون، جولیا باترز، جسیکا هنویک، دانوش، واگنر مورا

سال نمایش: 2022

کشور: آمریکا، جمهوری چک

خلاصه داستان: فیلم «مرد خاکستری» داستان یکی از برجسته‌ترین نیروهای سازمان سیا است که بعد از فاش شدن هویتش هیچ اطلاعاتی را لو نمی‌دهد. یکی از همکاران سابقش به خاطر کینه‌ای که از او دارد جایزه‌‌ای برای کشتنش می‌گذارد.

امتیاز در وبسایت IMDB (بر اساس 211 هزار رای): 6.5 از 10

لینک تماشا در فیلم‌نتمرد خاکستری

چرا این فیلم را ببینیم؟: هر ژانر خصوصیات منحصربه‌فرد خود را دارد. به‌عنوان مثال نحوه مواجهه ما با فیلمی از ژانر وسترن با واکنش‌هایی که هنگام تماشای یک فیلم ترسناک از خود بروز می‌دهیم متفاوت است. در فیلم‌های اکشن هم به‌ندرت ممکن است با شخصیت‌های عمیق و پیچیده‌ای روبه‌رو شویم. قهرمان‌های اکشن عموما دو وجه کاملا مشخص دارند: حرفه‌ای‌گری و عمل‌گرایی در انجام وظایف کاری‌شان و رابطه‌ای عاطفی (که می‌تواند یک رابطه عاشقانه، رابطه‌ای شبیه روابط والدین و فرزندانشان و در مواردی مثل «مرد خاکستری» ترکیبی از هر دو باشد). سکانس‌های تعقیب‌وگریز با پرداختی حرفه‌ای، ضرب‌آهنگ تند، ایده‌های داستانی پر و پیمان، حفظ منطق کلی داستان و چندلحنی (به‌عنوان مثال حضور لحظات کمیک در دل سکانس‌های پرتعلیق) از ویژگی‌هایی هستند که می‌توانند به‌عنوان معیارهای اصلی سینمای اکشن معرفی شوند. «مرد خاکستری» به‌عنوان فیلم اکشنی متعلق به جریان اصلی سینمای آمریکا، تمام این ویژگی‌ها را در خود دارد و بنابراین می‌تواند گزینه مناسبی برای پیشنهاد به طرفداران سینمای اکشن محسوب شود.