به مناسبت فرا رسیدن نوروز 1402، فیلم‌نت نیوز 13 فیلم دیدنی از محصولات روز و کلاسیک سینمای جهان را معرفی می‌کند. اولین پیشنهاد ما، یکی از مهم‌ترین و دلنشین‌ترین آثار تاریخ سینما است.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، ایام نوروز بهترین فرصت برای بودن کنار خانواده است. تماشای فیلم‌های دیدنی، همیشه فرصتی است برای ثبت لحظاتی دلنشین. به این بهانه، فیلم‌نت نیوز در نوروز 1402، سیزده فیلم مهم از سینمای جهان را معرفی می‌کند. این مجموعه ترکیبی است از فیلم‌های کلاسیک و محصولات روز سینمای جهان. تلاش کرده‌ایم تا این فیلم‌ها آن‌قدر متنوع انتخاب شوند تا طیف‌های گوناگون سینمادوستان بتوانند محصولاتی مورد پسند خود را در میان این آثار پیدا کنند.

در اولین پیشنهاد نوروزی فیلم‌نت نیوز، ضمن عرض تبریک به تمام مخاطبان پلتفرم فیلم‌نت و آرزوی سالی همراه با موفقیت و سلامتی، یک محصول درخشان از سینمای کلاسیک آمریکا را به شما معرفی می‌کنیم.

 

نام فیلم: چه زندگی شگفت‌انگیزی (It’s a Wonderful Life)

کارگردان: فرانک کاپرا

بازیگران: جیمز استوارت، دونا رید، توماس میشل

سال نمایش: 1946

کشور: آمریکا

موفقیت‌ها: نامزد پنج جایزه اسکار در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین بازیگر مرد نقش اول، بهترین کارگردانی، بهترین ضبط صدا و بهترین تدوین/ برنده جایزه گلدن‌گلوب بهترین کارگردانی/ یکی از ده فیلم برگزیده سال به انتخاب هیئت ملی نقد فیلم آمریکا

خلاصه داستان: فیلم «چه زندگی شگفت‌‌انگیزی» داستان تاجری به نام جورج بیلی است که به شدت افسرده و ناراحت است و تصمیم به خودکشی دارد. اما فرشته‌ای از آسمان برای او فرستاده می‌شود تا به او نشان دهد اگر به دنیا نمی‌آمد چه اتفاقاتی می‌افتاد.

امتیاز در وبسایت IMDB (بر اساس 468 هزار رای): 8.6 از 10 (رتبه بیست‌ویکم بهترین فیلم‌های تاریخ سینما به انتخاب کاربران این وبسایت)

لینک تماشا در فیلم‌نت: چه زندگی شگفت‌انگیزی

چرا این فیلم را ببینیم؟: «چه زندگی شگفت‌انگیزی»، همانند اسمی که روی آن گذاشته‌اند، یک فیلم شگفت‌انگیز است! فرانک کاپرا یکی از بزرگ‌ترین فیلمسازان تاریخ سینما است که عمیقا به افکار انسان‌گرایانه اعتقاد داشت و در بهترین فیلم‌هایش (و در راس همه در «چه زندگی شگفت‌انگیزی») این عقاید مثبت و انسان‌دوستانه را به تماشاگر منتقل کرد. «چه زندگی شگفت‌انگیزی» به یاد ما می‌آورد که حضور تک‌تک ما روی زمین مهم است. شاید خیلی وقت‌ها احساس کنیم که بود و نبودمان برای دیگران هیچ فرقی ندارد. اگر چنین فکر می‌کنیم _ مهم نیست چقدر خودمان را بی‌مصرف می‌دانیم _ «چه زندگی شگفت‌انگیزی» به ما نشان می‌دهد که در اشتباهیم.

از «چه زندگی شگفت‌انگیزی» به‌عنوان بهترین و مهم‌ترین فیلم کریسمسی تاریخ سینما نام می‌برند. اما تماشای این فیلم هر زمان که به تازه‌شدن روح‌مان نیاز داشته باشیم، جواب می‌دهد.