روز سه شنبه مورخ هفتم شهریور ماه، هشتمین قسمت از سریال «فوفو مسافری از کامادو» به کارگردانی میثم معراجی در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شد به همین بهانه نگاهی داریم به تازه ترین قسمت این سریال که برای مخاطبان کودک و نوجوان تولید شده است.

به گزارش فیلم‌نت‌نیوز، در همین ابتدای یادداشت باید اعتراف کنم که یکی از جذاب‌ترین فصل‌های سریال «فوفو مسافری از کامادو» در قسمت هشتم رقم خورده است. در تازه‌ترین قسمت این سریال شخصیت رامان که کودکی مخترع و علاقمند به علم است در هم صحبتی با شخصیت فوفو آرزو می کند که دانشمندان مهم تاریخ در مراسم جشن تولدش شرکت کنند و فوفو با توجه به قدرت مافوق طبیعی که دارد این آرزو را عملی می کند و پای دانشمندان مهم تاریخ ایران و جهان مثل مری کوری، نوبل، گالیله، خیام و زکریا رازی را به جشن تولد رامان باز می‌کند.
این قسمت سوای شوخی‌های کلامی که با این دانشمندان به ویژه با شیوه سخنگویی خیام و زکریا رازی می‌کند توامان شرایطی را به وجود می‌آورد که مخاطبان خردسال و نوجوان این مجموعه با مفاخر علمی ایران و جهان به زبانی ساده و شیرین آشنا بشوند و مطلع شوند که هر کدام از این افراد چه نقشی در تاریخ علم ایفا کردند.
از نکات جذاب قسمت تازه سریال «فوفو مسافری از کامادو» برگزاری مهمانی تولد شخصیت رامان با توجه به اختراعات این دانشمندان است به طور مثال با نور لیزر اختراع شده توسط نوبل شمع کیک تولد را روشن می‌کنند و یا برای حمله به موجودات فضایی که به خانه قلاقورچه آمده‌اند از دینامیت که اختراع یکی دیگر از مهمانان است استفاده می‌کنند.
از دیگر ایده‌های آیرونیک و هوشمندانه در شوخی نویسی این قسمت تقابل ترانه‌های سخیف این روزها با اشعار شاعر بزرگی مثل خیام است که برای چندمین بار به ما یادآوری می‌کند از چه مرتبه هنری به چه سطح نازل و سخیفی رسیدیم.
در پایان باید عنوان کرد قسمت تازه سریال «فوفو مسافری از کامادو» یک قسمت سرحال و خوش ریتم است که مخاطب نمی تواند از آن چشم بردارد.
سریال «فوفو مسافری از کامادو» به کارگردانی میثم معراجی و تهیه کنندگی حسین بهمنی است و در آن بازیگرانی چون جواد رضویان، الیکا عبد الرزاقی و پاشا جمالی ایفای نقش می‌کنند

منبع: خبرگزاری برنا