به مناسبت عرضه فیلم «فراموشی» (جوزف کازینسکی) در پلتفرم فیلم‌نت، اطلاعات و نظر منتقدان در مورد این فیلم را مرور کرده‌ایم.

به گزارش فیلم‌نت نیوز، به‌تازگی فیلم «فراموشی» (جوزف کازینسکی) در پلتفرم فیلم‌نت عرضه شده است. «فراموشی» محصول 2013 و ساخت کشور آمریکا است که در ژانرهای اکشن، ماجرایی و علمی‌تخیلی ساخته شده است. در این مطلب نگاهی انداخته‌ایم به آمار و اطلاعات اصلی «فراموشی» و چکیده نظرات تعدادی از منتقدان را در مورد این فیلم مرور کرده‌ایم.

 

عوامل اصلی:

کارگردان: جوزف کازینسکی/  بازیگران: تام کروز، مورگان فریمن، اولگا کوریلنکو، آندریا رایسبورگ، نیکلای کاستر-والدو

 

خلاصه داستان: فیلم «فراموشی» داستان دو مامور است که در آینده‌ای دور، به زمین فرستاده می‌شوند تا منابع باقی‌مانده را شناسایی کنند اما در طول ماموریت مشکلاتی غیر قابل پیش‌‌بینی برای آنها پیش می‌آید.

 

امتیاز در وبسایت IMDB: (بر اساس 533 هزار رای): 7 از 10

 

امتیاز در وبسایت متاکریتیک: (بر اساس نظر 41 منتقد) 54 از 100

 

بودجه: 120 میلیون دلار

 

فروش جهانی: 287.9 میلیون دلار

 

نظر منتقدان:

 

کنت توران از لس‌آنجلس تایمز/ امتیاز: 80 از 100

«فراموشی» این قابلیت را دارد که شما را از نظر بصری و، با یک داستان عاشقانه غیرمنتظره، حتی از نظر احساسی تسخیر کند.

 

اندرو اوهیر از سالون/ امتیاز: 80 از 100

«فراموشی» بیش از این‌که یک پیشرفت فلسفی باشد، یک پیروزی فنی است که نشان می‌دهد جلوه‌های دیجیتالی چقدر زیبا می‌تواند با آدم‌های واقعی و صحنه‌های واقعی ترکیب شود، نشان می‌دهد که تام کروز و دهه 1970 هرگز نمی‌میرند، و از ورود غیرمنتظره یک کارگردان بزرگ ژانر علمی‌تخیلی خبر می‌دهد.

 

جیمز براردینلی از ریل‌ویوز/ امتیاز: 75 از 100

با وجود تیراندازی‌ها، دعواها، تعقیب‌وگریزها و تصادف‌های مختلف، «فراموشی» یک فیلم نوجوان‌پسند نیست. خط داستانی بسیار متراکم و مسیر حرکت فیلم بسیار ناهموار است.

 

تاد مک‌کارتی از هالیوود ریپورتر/ امتیاز: 70 از 100

«فراموشی» یک فیلم مطلقا زیباست که به‌شکل دراماتیکی میان آرزوهایش برای رسیدن به یک رمانتیسیسم شاعرانه و تقاضای اکشن علمی‌تخیلی سنگین قرار گرفته است. پس از شروعی فریبنده و پر از رمز و روز و جاه‌طلبی آشکار، هوا به‌تدریج از بالنی که این داستان پرجمعیت را بالا نگه داشته بیرون می‌رود، و تصویر نهایی یک تلاش جذاب است که تا حدی پایین‌تر از جایی که می‌توانست قرار می‌گیرد.

 

پیتر تراورس از رولینگ استون/ امتیاز: 50 از 100

با وجود تمام زنگ‌ها و سوت‌ها – یک موسیقی متن الکترونیکی ساخته M83، نمایش خیره‌کننده آیمکس و تام کروزی که همه‌چیز را تحت کنترل دارد – «فراموشی» حسی شبیه محصولی بی‌روح و ضدعفونی را ایجاد می‌کند که تاکنون دست انسان به آن نخورده است.

 

پیتر بردشاو از گاردین/ امتیاز: 40 از 100

«فراموشی» برای زمانی طولانی ادامه پیدا می‌کند، به آرامی و آگاهانه پیش می‌رود، و به یک پروژه سینمایی گران‌قیمت می‌ماند که بارها و بارها نوشته و بازنویسی شده است. شرم‌آور است: کروز، رایسبورگ و کوریلنکو در آخرین مثلث عاشقانه باقی‌مانده روی کره زمین باید خیلی جذاب می‌بود.

 

مانولا دارگیس از نیویورک تایمز/ امتیاز: 30 از 100

«فراموشی» هرگز از منابع الهام خود فراتر نمی‌رود تا به چیزی بیش از یک کپی نحیف تبدیل شود.

 

برای تماشای فیلم «فراموشی» در فیلم‌نت می‌توانید به این لینک مراجعه کنید.